| mgtow a întrebat:

Nu v-ati saturat sa mai credeti in jumatatea vietii? Cine mai e aici care are de gand sa traiasca singur/a si sa nu se mai atinga de vreo fata - baiat in viata lui/ei? Sexul lasa de dorit, nu e asa fain daca ne gandim cu ca-ti/e s-a culcat persoana cu care vrem sa fim in viata...

29 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Frumos le-ai mai catalogat! Când te culci cu ele nu mai sunt curve?
Lasă de dorit modul de exprimare.
Pa, pa.

| mgtow explică (pentru Legiuitoarea):

Eu zic referitor la fetele tinere, voi care sante-ti trecute in viata si a-ti indurat trecutul nu zic de rau pentru ca erau alte vremuri si nu atata nesimtire, acum nu a mai ramas nimic doar amar si suparare, dezamagire din partea lor.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru mgtow):

Bună.
Nu sunt la 50 de ani, sunt tânără, nici eu nu l-am găsit pe Făt-Frumos dar nu mi-am pierdut speranța că am să-mi găsesc jumătatea.
Fruntea sus!
O noapte liniștită.
Pa, pa.

| mgtow explică (pentru Legiuitoarea):

Ai peste 30 oricum. Eu acum imi fac griji pentru soferie sa gasesc odata o firma ca sa plec pentru ca acolo e toata viata mea.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru mgtow):

Bună din nou.
De unde știi că am peste 30?
Dacă șoferia este viața ta, la ce te mai vaiți că nu mai sunt fete?
Să ai succes în meseria de șofer.
Pa, pa.

| mgtow explică (pentru Legiuitoarea):

Dupa felul in care dai raspunsuri aici trag concluzia varstei, daca toata ziua le vad indiferent unde pun piciorul (referitor la ele) sufletul are nevoie de jumatatea lui dar eu nu-i dau ceea ce vrea.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru mgtow):

Bună iar.
Cu tot respectul una din ele va fi sufletul tău pereche și tu vei știi atunci când va fi timpul.
Crede în tine.
Pa, pa.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Le cataloghez cum vreau eu.
Ma exprim cum vreau eu.
N-ai tu treabawinking

| Legiuitoarea a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Bună iar.
Treaba este să respecți politica site-ului, constat că insiști și nu faci bine. Mai ai să treci la înjurături grele...
Pa, pa.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nu respect politica site-ului?
Explica-mi te rog cu ce am gresit?
Sa inteleg si eu.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Bună din nou.
Lectură plăcută: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Prea mult de citit laughing
Ma lipsesc, baneaza-ma direct si gata.
Putin imi pasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Vorbesti cu mine? sau cu cel care a pus intrebarea, chiar nu stiu...

| Zenithf a răspuns:

Relatia nu se reduce la sex, sexul nu se reduce la relatie. Se intretaie, da, dar nu se limiteaza una pe alta.

| mgtow explică:

Asa e, putini stiu adevarul.

| FerLin a răspuns:

Sexul nu are de-a face cu numarul de parteneri anteriori. Pentru ca ne raportam strict la actul sexual, nu si la implicatii emotionale.
Nu stiu de ce esti asa de inversunat pe ideea de a trai singur, dar cred ca la un moment dat te vei razgandii si ai sa iti cauti pe cineva.
Sau iti pica cu tronc vreo fata dulce care sa-ti ocupe mintea si te razgandesti. Daca se va intampla asa, sper sa iasa bine relatia pentru ca daca da chix... valeu-valeu happy

| FerLin a răspuns:

Si apropo de asta, am o zi de cand am terminat o relatie de peste 4 ani. Intr-un mod stupid, ce-i drept, si din motive stupide.
Am avut si inainte alte relatii "marcante" din diverse puncte de vedere care au lasat in urma multe cicatrici, frustrari, revolte etc.
Asta nu inseamna ca trebuie sa tin femeile la distanta.
Nu ai sa gasesti in veci o fata perfecta, la fel cum nici un barbat perfect nu exista. Tot secretul consta in combinatia de calitati si defecte a celor ce formeaza un cuplu, cum se accepta, cum se tolereaza, cum privesc amandoi defectele celuilalt si cat de toleranti sunt in final.
Relatiile sunt perfecte doar la inceput... nu uita asta.
Nu te condamna la singuratate ca e mai amara cu trecerea timpului.
Parerea mea... tu poate vezi lucrurile altfel.

| CityOfSatan a răspuns:

Cu sexul nu ai dreptate, insa in ''jumatatea mea'' eu nu cred si nu voi crede niciodata, consider ca e mai ok sa fi singura fara obligatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu toti / toate au fost dezamagiti in dragoste ca tine.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Eu încă cred şi vreau să mă atingă fetele şi băieţii.
Pe curând!

| Generalul a răspuns:

Dupa o perioada o sa-ti treaca dezamagirea fata de sexul opus si o sa vezi viata altfel. Cat despre sexul in sine, cam greu sa mai gasesti virgine in ziua de azi, asa ca nu vad de ce ar fi asa o problema fostii parteneri? tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Generalul):

O fata adevarata nu e curva, aia care se culca cu un baiat la prima oczie se numeste curva.Scuze imbaju'

| Jameson a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic dupa cum scrie in biblie nu este permis sa faci sex decat cu o singura persoana. Deci si baieti si fetele sunt curve/ari.
Dar in ziua de azi foarte putini mai tin cont de asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jameson):

DA ai drepate dar din cauza lor, multe se iau dupa ele, in ziua de azi virginitatea e ceva injositor, iar cei care cauta fete cinstite pentru o relatie placuta si curata au de pierdut.In biblie scrie ceva si de vremea sexului, dupa casatorie, prin leviticul, daca nu ma insel.

| Jameson a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ai dreptate doar dupa casatorie si un singur partener, doar in cazul in care decedeaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jameson):

Face fiecare ce vrea cu viata lui, dar va veni momentul cand vor da socoteala, cel mai dureros e ca suntem incurajati de mass-media, si prin filme.......asta e nivelul intelectual al oamenilor, dar cica"suntem civilizati, nu animale''dar ne purtam ca ele. dureros

| Jameson a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, sunt de aceeasi parere, face fiecare ce vrea dar pentru roate vom da socoteala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jameson):

Ma bucur ca ma aprobi, succes si numa' bine!big grin

| alexutza071 a răspuns:

Probabil acum esti dezamagit de vreo releati si de asta spui aceeste cuvinte, dar peste ceva timp ai sa vezi ca nu e cum spui tu.Omul are nevoie de iubire, sex, si alte lucruri.Adica la un momend dat trebuie sa le faci si pe astea...sau sa le repedeti, depinde cum vrei s-o iei!