| olivias a întrebat:

Pisica mea are deja 2 luni si ceva aproape 3, de ce inca nu meauna? daca e devreme, la cat va meuna? la cate luni pot sa-i fac dus? si cand deja se va socoti matura?
Va rog mult!
pupici

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

O sa meuna stai linistit.
Pisica NU se spala deoarece e un animal curat si se spala singura, exceptinal poti sa o speli daca e foarte murdara, dar nu mai devreme de 3 luni, si doar cu sampon special pentru pisici deoarece au ph mult mai mic decat samponul nostru si nu o sa ii irite pielea.
Pisicilor nu le place apa ( foarte putine le adora), deci o sa o speri destul de tare cu baia.
O pisica devine matura in jurul varstei de 4-12 luni ( difera in functie de sex si rasa), deci atunci o sa poata sa se si reproduca.

| grab a răspuns (pentru LaLaura):

Ce bine te pricepi la pisicute! happy

| LaLaura a răspuns (pentru grab):

Ma pricep la animale pentru ca le iubesc.

| grab a răspuns (pentru LaLaura):

Si ele pe tine, asa se vede in poza happy

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ca nu miauna nu e o problema
dus nu se face pisicilor. ele isi fac singure toaleta.
cand o sa-ti urineze prin casa o poti considera matura. atunci e timpul sa o duci la un veterinar adevarat si sa o opereze. asta in cazul in care pisica traieste intr-un apartament sau casa si nu vrei sa iti vina acasa cu pisici micuti.

| StircuGeorge a răspuns:

Eu am un pisoi siamez care acum este adult si nu meauna decat foarte incet, uneori nici nu ati dai seama. Poate este in in functie de personalitatea ei ca pisica: unele meauna iritant de mult, altele sunt mai linistite..la restul ai primit raspuns de la Laura, bafta happy