| Sorin_8124 a întrebat:

Prietena mea este innebunita dupa mine, iar eu nu prea o plac. Dar vreau sa fim impreuna. Cum fac sa nu mai fie asa de indragostita de mine?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Cum vrei sa fiti impreuna daca tu nu o prea placi? Ce rost are? Cu cat veti fi mai mult timp impreuna ea va fi si mai innebunita dupa tine.si dupa aia chiar nu mai scapi de ea asa usor.

11 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca nu o placi, de ce mai vrei sa fii cu ea? Daca ar sti ce gandesti despre ea..., probabil ca nu ar mai fi asa indragostita de tine si te-ar si parasi!

| mariazet45 a răspuns:

De ce vrei sa fii impreuna daca nu o placi? Nu cred ca e corect din partea ta pentru ca ar inemna sa o minti, nu cred ca ar accepta sa fiti impreuna chiar daca e indragostita de tine, daca ar sti ca nici macar nu iti place de ea, ca sa poti fi cu cineva in primul rand trebuie sa iti placa si apoi o sa vina dragostea si restul. NU CRED CA TREBUIE SA O FACI PE EA SA NU MAI FIE INDRAGOSTITA CI TREBUIE SA ITI PLACA TIE, ca sa fiti impreuna.

| cribus a răspuns:

Nu prea e logic ce spui nu prea o placi, vrei sa fii cu ea dar ea sa nu fie indragostita de tine! la inrebarea asta ar trebui sa cauti raspunsul in sufletul tau!

| yami a răspuns:

Cea mai buna reteta e comunicarea. poate nici ea nu stie cum vrei tu sa stea lucrurile.asa ca, cel mai bine, mergeti undeva, dati cartile pe fata si veti lua hotarari, ce pretentii aveti unul de la celalalt

| cristinela a răspuns:

Pai nu prea ai cum sa faci asta.In general unui om indragostit, lucrurile frumoase *legate de persoana iubita, bineanteles*care i se intampla ii aduc fericirea, iar lucrurile urate il fac sa sufere, dar in acelasi timp sa il iubeasca si mai tare pe celalalt.
Asa ca hotaraste=te ce ai de gand si in cazul in care nu vezi o relatie intre voi, spune/i cat mai repede...pentru ca altfel o sa va fie tot mai greu!

| cristina_4459 a răspuns:

Trebuie decat s vorb q ea, sa-i explici lucrul asta k tu o vezi k p o amik nu k p o iubita j poate o s inteleaga...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o mai baga in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita De Ea!
Poate e mai bine asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg perfect ce simti desi sunt fata... daca ai fi zis cati ani ai si tu si ea te-as fi inteles mai bine.Parerea mea este ca nu ai niciun drept sa iti bati joc de ea, odata si odata tot o vei rani, asa ca incearca sa o faci sa se sature de tine, o va durea, dar in 2 luni ii trecewinkingAsa e viata, daca nu suferi de 20 de ori din dragoste traiesti degeaba:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o singura metoda... vino in preajma ei cu o alta gagica si pune-i intrebari de genu: crezi ca ne sta bine? in acest moment ea nu va mai fi asa de indragostita de u din moment ce u esti cu alta. dupa 2 zile intoarce-te la ea si spune-i ca vrei sa fiti impreuna... mult succes

| florentina94 a răspuns:

Pai tu ar trebui sa fi bucuros ca tine mult la tine... daca nu prea o placi de ce vrei sa fi impreuna cu eathinking