| ionutz_3878 a întrebat:

Sall all, ma simt singur.nu mai am prieteni deloc, m-am izolat in casa si de revelion nu am avut nici o propunere de la nimeni asa ca il voi face acasa cu parintii mei... e o tragedie asta? inseamna ca-s un fraier daca fac revelionul in familie? Am uitat sa mentionez ca am 17 ani jumate...

Răspuns Câştigător
| deceeu a răspuns:

1:daca nu mai ai prieteni inseamna ca prietenii tai nu te meritau
2:vor veni clipe in viata ta cand vei tanji dupa un revelion in familie
3:singurii oameni pe care ii cunosc si nu au prieteni sunt oameni care in general sunt mai buni ca ceilalti
4:la 17 ani de rev toata lumea se imbata, si de asta vei avea timp
5:nu esti fraier
6:spune nu drogurilor

16 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ce treaba are una cu alta? Poti sa-l faci si in familie,nu e nici o rusine,totul e sa te simti tu bine! De ce nu ai prieteni? Esti cumva genu mai emotiv? Sa sti ca in mare parte adevarata problema este la persoanele care se simt singure,nu la cei din jur! Daca esti tacut si posomorat, lumea te va ocoli! Incerca sa fi putin mai sociabil si sa ai simtu umorului ceva mai dezvoltat si apoi ai sa vezi ce usor iti faci prieteni! Sa sti ca varsta n-are nici o treaba cu problema ta, incerca tu sa te schimbi si sa privesti lucrurile altfelhappy

| ioana1704 a răspuns:

Nu esti fraier deloc! multi isi doresc o familie si n-o au! bucura-te de ea!

| alina58 a răspuns:

Hei...si eu am 18 ani si imi fac revelionul acasa. Partea cea mai rea e ca sunt singura acasa si o sa fiu singura! Nu mi se pare asta o tragedie.

| 1Q a răspuns:

Nu inseamna ca esti neaparat un fraier daca nu te-o invidat nimeni atunci organizeaza tu o petrecere de revelion si invita-i tu pe ei si in priviinta pretenilor vreo 2-3 preteni tot trebuie sa ai niste persoane cu care te intelegi bine,sau daca nu vrei sa organizezi u petrecerea de revelion atunci auto invitate suni si u pe un coleg si ii zici:,, salut am auzit ca gigel nu poate sa vina la revelionu tau, ciar fi sa vin eu?,, si nu are cum sa te refuze iti garantez eu asa ajung eu la toate petrecerile
Bft si un an nou fericit

| iugaroxana a răspuns:

NU nici gand e foarte bina ca iti peteci revelionul in familie mai ales ca ai 17 ani si cine stie poate acusi te muti si nu o sa mai ai ocazia sa il petreci cu ei deci sper sa ai un revelion placut! DISTRACTIE PLACUTA

| ionutz_3878 explică (pentru iugaroxana):

Pai unde sa ma mut iugaroxana?

| iugaroxana a răspuns (pentru ionutz_3878):

Esti deja destul de mare si acusi ai 18 ani, esti adult

| mikilaina a răspuns:

Buna Ionutz,

Daca tu la 17 ani este fraier, ce sa mai spun de o persoana de 27 de ani care se afla in aceeasi situatie cu tine? Iti las un articol care te poate ajuta sa privesti cu alti ochi aceasta perioada. http://www.tpu.ro/......nu-pot-fi/

O mica mentiune am, sper sa nu te superi, te sfatuiesc sa iti analizezi situatie si comportamentul tau si tot ce ti se intampla, fiindca exista riscul ca tu sa ii deranjezi cu ceva pe ceilalti si din acest motiv nu te accepta ca si prieten.

| GDY a răspuns:

Nu inseamna ca esti un fraier doar pentru petreci revelionul in familie, dar pentru anul viitor, orice posibilitate ai, sa mergi la fotbal, sa mergi in mall etc. du-te, pentru ca mereu cand ai posibilitatea sa iesi din casa, fa-o, nu conteaza ca e prea cald, prea frig sau prea multe belti, doar asa iti vei face prieteni noi...contacteaza-ma prin pm sa iti dau emailul meu, ca nu o sa fac chat aici

| ionutz_3878 explică (pentru GDY):

Da-mi id

| GDY a răspuns (pentru ionutz_3878):

The_gdy

| FairPlay a răspuns:

Chestia este ca, mai multi suntem in aceaasi oala doar ca sunt alti care vor liniste, eu unu toti ma intreb daca vreau sa fac rev cu ei, dar spun, si de ce spun nu, pentru ca nu sunt ca ei, un sfat incearca sa nu mai stai dupa ei daca ei teau respins incearca pe altcineva fa-ti o prietena, este de ajuns. eu unu ma simt dat la oparte din toate punctele de vedere. si nu prea am cui sa ii spun, dar sunt un om care nu da prea multe detalii despre ce are pe inima chiar daca ma omoara psychic faptul asta.

| raluka05 a răspuns:

Hai sa ne plangem amandoi de milalaughing ca sunt si eu cam in aceeasi situatie numai ca eu urasc si viatahappy

| Nelushu a răspuns:

Nu esti fraier, toate la timpul lor. Don't worry

| Antonescua a răspuns:

" Nu am prieteni deloc " si eu la fel. nu stiu ce sa mai fac unde sa mai caut, nu gasesc pe nimeni ca mine care sa ma inteleaga { id : antonescua44 }

| dyana0123 a răspuns:

Nu stiu ce sat-ti zic ionutz. poate ca din cauza ca tu te-ai izolat si ca stai singur in casa prietenii sau indeparttat de tine.incearca sa te apropii de ei sa ii intrebi mai unde facem revelu anul acesta incearca sa fii tu acela care vrea sa se distreze mereu si daca nu poti fii tu insati si incearca sa nu te izolezi.bafta multa