| mihaibuzatu22 a întrebat:

Am o problema : Tatal meu e plecat ca sofer. El m-a sunat sambata din Germania de pe telefonul unui baiat. De atunci nu a m-a sunat. Sunt ingrijorat pentru ca el suna cam o data la 2 zile. As vrea sa il sun dar el are numar de Spania si nu merge. Funda pentru cel care imi spune cum sa comunic cu el! 1

8 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
E clar ca nu are ori credit ori baterie daca a sunat de pe telefonul altuia.
Incearca sa nu te intinzi cu el la discutii daca vrei sa vorbiti mai des.
Bafta

| Duucu a răspuns:

Dacă are număr de Spania îți poți lua niște minute internaționale și să-l suni fără probleme.

| j1NNNx a răspuns:

1) poate nu are TIMP. Adica el a plecat la munca nu la disractie.
2) poate nu are semnal/are telefonul descarcat

| marin81 a răspuns:

Probabil nu are credit pe telefon, de aia nu il poti suna, singurul mod prin care poti sa comunici cu el este sa iei legatura cu seful, respectiv patronul lui, si sa vezi daca nu stie nimic de el, dar stai linistit ca o sa ia legatura el cu tine/ Poti incerca sa il suni pe baiatul respectiv sa vezi daca nu stie el ceva despre tatal tau

| MotanAndrei a răspuns:

Daca e sofer, probabil a ramas fara credit sau fara baterie. Sau cine stie, a suferit un accident sau i s-a intamplat ceva rau. Daca-ti cumperi o cartela reincarcabila cu minute internationale in alte tari, il suni pe numarul de Spania. Daca nu raspunde si are telefonul inchis, ia in calcul ca i s-a intamplat ceva rau sau nu mai are baterie. Funda?

| VerdeLila a răspuns:

Trimite-i macar un mesaj daca nu ai credit mult.

| mihaibuzatu22 explică:

El are credit ca isi incarca mereu cartela si am incercat sa sun pe numarul de Spania dar nu suna si imi bipaie.

| mihaibuzatu22 explică:

Gata a sunat. Multumesc tuturor