| anonim_4396 a întrebat:

Salut/Buna, imi place de o fata care e clasa a 10-a, iar eu 11-a. De 1 martie i-am dat un trandafir cu toate ca nu ma cunoaste decat de cateva ori din priviri cred, i l-am dat trandafirul, eram cel mai fericit in ziua aia. Sa va povestesc ce s-a intamplat dupa, am inceput sa ii caut facebook-ul, am intrebat in stanga si in dreapta care e id-ul ei de mess/instagram si ca sa vezi, pe facebook am gasit-o, m-am holbat la pozele ei (nu imi place neaparat cam e sexy sau ceva, imi place felul ei, este mai copilaroasa, ochi albastri, m-am indragostit) si dupa o saptamana dupa ce i-am lasat niste complimente pe la cateva poze, eu inca asteptam sa ma adauge la prieteni, ea mi-a dat block, adica nu o mai gasesc pe facebook, dar am testat cu alt cont si nu si- a sters contul.
Mi-am zis in minte sa renunt, dar m-am gandit ca la o fata, trebuie sa o faci sa te placa, deci sa mai incerc, dupa 2 saptamani,( eu sunt mai timid, nu am avut curaj sa vorbesc cu ea pe hol face to face) am mers la CDI, (petrec mult timp in pauza pe acolo) si o vad ca vorbeste cu un prof, si Ponei(porecla ei) se loveste cu capul de un dulap cand ma vede, ea incerca sa se ascunda cand m-a vazut, dupa proful vine langa mine in alta sala si Ponei dupa el, dar ea nu m-a bagat in seama.
CE SA FAC? Sa mai insist?, ps. Nu are prieten,
Ma puteti contacta la adresa de mess: pop. vlad96

Răspuns Câştigător
| Cigarettă a răspuns:

Eu ţi-aş sugera să-ţi faci curaj şi să vorbeşti cu ea faţă-n faţă. Poate că EA e mai timidă, şi TU la fel... Vorbeşte cu ea, spune-i ceea ce simţi şi poate-poate iese ceva smug, sau nu...
Poate că ea te place, dar e prea timidă sau nu a avut până acum un iubit şi nu ştie cum să "reacţioneze"... sau poate că nu te place şi încearcă să te ignore thinking Unele fete sunt tare ciudate[deşii sunt şi eu fată laughing ]
Baftă happy

4 răspunsuri:
| Diana867 a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar trebui sa-i lasi putin spatiu, poate ca si ei ii place de tine dar inca nu si-a dat seama asta. Sincer eu zic s-o lasi vreo saptamana in pace si dupa sa incerci sa vorbesti cu ea fata in fata, daca chiar o placi cu adevarat trebuie sa lasi timiditatea. Si ti-a dat block pentru ca, presupun ca n-ai uimit-o ca i-ai dat niste comentarii la poze, nu toate fetele sunt la fel. Si cum spuneam incearca sa vorbesti cu ea fata in fata doar n-o sa te omoare acumlaughing, spune-i pur si simplu ca-ti place de ea, cu toate ca n-o cunosti prea bine. Sper sa reusesti! Bafta! happy

| Htp555 a răspuns:

Hei amice de la baiat la baiat fa-ti curaj insista si o sa ai sorti de isbanda dar nu te purta ca un disperat gen te ti dupa ia peste tot sau mai stiu eu ce.Gaseste un lucru care va place la amandoi. Vorbeste cu cineva care o cunoaste.Ori cum Bafta multa cu fata aceia! succes happy

| Irizelda a răspuns:

Ia lucrurile asa cum sunt... uneori atunci cand primim atentie din partea unor persoane pe care nu le cunoastem ne putem simti intimidati, sau contrariati. avand in vedere reactiile ei eu cred ca te-a remarcat...tot ce ramane de facut este sa creezi o situatie astfel incat sa va puteti cunoaste, cum spui tu face to face..bafta

| Grig_Victor_1988 a răspuns:

Nu iţi pierde speranta insista poate ca şi ea are un sentiment reciproc cine ştie