| TheFuture46 a întrebat:

Salut/Buna, imi place de o fata care e clasa a 10-a, iar eu 11-a. De 1 martie i-am dat un trandafir cu toate ca nu ma cunoaste decat de cateva ori din priviri cred, i l-am dat trandafirul, eram cel mai fericit in ziua aia. Sa va povestesc ce s-a intamplat dupa, am inceput sa ii caut facebook-ul, am intrebat in stanga si in dreapta care e id-ul ei de mess/instagram si ca sa vezi, pe facebook am gasit-o, m-am holbat la pozele ei (nu imi place neaparat cam e sexy sau ceva, imi place felul ei, este mai copilaroasa, ochi albastri, m-am indragostit) si dupa o saptamana dupa ce i-am lasat niste complimente pe la cateva poze, eu inca asteptam sa ma adauge la prieteni, ea mi-a dat block, adica nu o mai gasesc pe facebook, dar am testat cu alt cont si nu si- a sters contul.
Mi-am zis in minte sa renunt, dar m-am gandit ca la o fata, trebuie sa o faci sa te placa, deci sa mai incerc, dupa 2 saptamani,( eu sunt mai timid, nu am avut curaj sa vorbesc cu ea pe hol face to face) am mers la CDI, (petrec mult timp in pe acolo) si o vad ca vorbeste cu un prof, si Ponei(porecla ei) se loveste cu capul de un dulap cand ma vede, ea incerca sa se ascunda cand m-a vazut, dupa proful vine langa mine in alta sala si Ponei dupa el, dar ea nu m-a bagat in seama.
CE SA FAC? Sa mai insist?, ps. Nu are prieten
Apropo ma puteti contacta la id-ul de mess pop. vlad96

Răspuns Câştigător
| Adriiana002 a răspuns:

Buna. Eu zic sa mai incerci..adica lasa "lumea virtuala" si incerca sa vorbesti face to face cu ea. Iti garantez ca e mult mai bine..incepe prin a o intreba de ce ti-a dat block pe facebook dar spune-o intr-un mod in care sa nu pari suparat de acest fapt. Pana la urma nu ai ce sa pierzi, mai ales ca nu are prieten. Totul este ca in incercarea ta de a vorbi cu ea sa nu pari prea "disperat" pentru ca majoritatea profita dupa. Mult succeshappy