| anonim_4396 a întrebat:

Salut/Buna, imi place de o fata care e clasa a 10-a, iar eu 11-a. De 1 martie i-am dat un trandafir cu toate ca nu ma cunoaste decat de cateva ori din priviri cred, i l-am dat trandafirul, eram cel mai fericit in ziua aia. Sa va povestesc ce s-a intamplat dupa, am inceput sa ii caut facebook-ul, am intrebat in stanga si in dreapta care e id-ul ei de mess/instagram si ca sa vezi, pe facebook am gasit-o, m-am holbat la pozele ei (nu imi place neaparat cam e sexy sau ceva, imi place felul ei, este mai copilaroasa, ochi albastri, m-am indragostit) si dupa o saptamana dupa ce i-am lasat niste complimente pe la cateva poze, eu inca asteptam sa ma adauge la prieteni, ea mi-a dat block, adica nu o mai gasesc pe facebook, dar am testat cu alt cont si nu si- a sters contul.
Mi-am zis in minte sa renunt, dar m-am gandit ca la o fata, trebuie sa o faci sa te placa, deci sa mai incerc, dupa 2 saptamani,( eu sunt mai timid, nu am avut curaj sa vorbesc cu ea pe hol face to face) am mers la CDI, (petrec mult timp in pauza pe acolo) si o vad ca vorbeste cu un prof, si Ponei(porecla ei) se loveste cu capul de un dulap cand ma vede, ea incerca sa se ascunda cand m-a vazut, dupa proful vine langa mine in alta sala si Ponei dupa el, dar ea nu m-a bagat in seama.
CE SA FAC? Sa mai insist?, ps. Nu are prieten
Astept pareri la id-ul de mess pop. vlad96

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu mai insista, a fost mai mult decat clar refuzul ei.
E doar un refuz, invata sa pierzi, iti va fi util in viata.
Imi pare rau.

| Juiceee a răspuns:

Sfatul meu e sa nu mai insisti.

Acum fi logic. Daca te placea, iti spunea ceva, orice, iti dadea minim un semn care sa arate ce simte. Ea in schimb ti-a dat block pe facebook si fugea de tine.

Inafara de asta, ca sa stii, o fata calumea nu are nevoie de nimic sa o faci sa te placa. Asta e un sentiment, care nu este provocat de bani sau orice altceva. Daca esti dragut si te comporti bine in jurul ei normal ca ajuta, dar nu schimba cu nimic daca ea nu te gaseste "atractiv" ca sa fii cu ea.

Renunta, daca totusi ai vreo sansa cu ea, iti va da ea de inteles.

Inca ceva. Nici unei fete nu ii place sa se simta "hartuita", deci da-i pace.

Succes.

| IepurasPerfect a răspuns:

Las-o in pace ca e clar ca nu te vrea. daca i-ar fi placut sa fie cu tine nu te-ar fi blocat pe facebook. sigur a simtit ca ai hartuit-o acolo (cine stie ce comentarii libidinoase i-ai lasat la poze). Ia un sfat de la un barbat adevarat: daca dai atentie prea multa unei femei te ia de fraier si se joaca cu tine; mai bine ignor-o sa vezi cum o sa te caute ea cu limba pana in pamantwinking

| TheFuture46 a răspuns (pentru IepurasPerfect):

Nu cred ca i-am dat comentarii libidinoase, cred ca 4 comentarii i-am lasat, si au foat, complimente in adevaratul sens. O sa incerc sa vorbesc cu ea, pana nu imi spunea ea in fata nu renunt.