| anonim_4396 a întrebat:

Salut/Buna, imi place de o fata care e clasa a 10-a, iar eu 11-a. De 1 martie i-am dat un trandafir cu toate ca nu ma cunoaste decat de cateva ori din priviri cred, i l-am dat trandafirul, eram cel mai fericit in ziua aia. Sa va povestesc ce sa intamplat dupa, am inceput sa ii caut facebook-ul, am intrebat in stanga si in dreapta care e id-ul ei de mess/instagram si ca sa vezi, pe facebook am gasit-o, m-am holbat la pozele ei (nu imi place neaparat cam e sexy sau ceva, imi place felul ei, este mai copilaroasa, ochi albastri, m-am indragostit) si dupa o saptamana dupa ce i-am lasat niste complimente pe la cateva poze, eu inca asteptam sa ma adauge la prieteni, ea mi-a dat block, adica nu o mai gasesc pe facebook, dar am testat cu alt cont si nu si- a sters contul.
Mi-am zis in minte sa renunt, dar m-am gandit ca la o fata, trebuie sa o faci sa te placa, deci sa mai incerc, dupa 2 saptamani,( eu sunt mai timid, nu am avut curaj sa vorbesc cu ea pe hol face to face) am mers la CDI, (petrec mult timp in pauza pe acolo) si o vad ca vorbeste cu un prof, si Ponei(porecla ei) se loveste cu capul de un dulap cand ma vede, ea incerca sa se ascunda cand m-a vazut, dupa proful vine langa mine in alta sala si Ponei dupa el, dar ea nu m-a bagat in seama.
CE SA FAC? Sa mai insist?, ps. Nu are prieten

Răspuns Câştigător
| elenaQwerty a răspuns:

Si eu sunt in a 11-a. Te inteleg perfect pentru ca si eu am patit ceva de genu: imi place de un baiat pe care l-am intalnit la un eveniment anul trecut, dar el nu ma tine minte pentru ca n-am facut cunostinta face to face... l-am cautat pe fb, l-am gasit, am vorbit putin cu el pe chat, dar cand i-am scris din nou, nu mi-a mai raspuns. Intre timp se despartise si de prietena lui. am mai incercat, i-am mai scris o data si... iar nu mi-a raspuns. Acum, eu nu mai insist pe fb pentru ca nu vreau sa par disperata, lucru ce ti-l recomand si tie.

Hai sa asteptam pur si simplu sa interactionam intamplator( sau mai putin) in realitate.

Numai bine!