| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata, iar acum un an am incercat sa intru in vorba cu ea, i-am dat si un trandafir de 1 martie, dar ea nu imi cunostea numele, nu ma stia cred, poate decat prin priviri. Eu fiind timid, nu am intrat in vorba dupa aceea cu ea, face to face, dar am incercat sa ii las niste mesaje pe facebook ca vreau sa o cunosc, si cateva complimente la niste poze.
Dupa asta mi-am luat block pe facebook, Am incercat sa ii transmit prin o prietena un mesaj, cum ca ea "ce baiat ar prefera mai de gasca sau mai serios?", prietena ei mi-a zis "intreab-o tu".
Eu mergeam pe vremea aia la CDI, la liceu, eu eram a 11-a si ea a 10-a, acolo ne intalneam un grup mai restrans, vorbim cu un profesor in fiecare pauza, mai scapam de prosti. Pe acolo venea si Iulia, fata de care imi place, dar de cand i-am dat trandafirul nu am mai dat pe acolo. Si un prieten bun mi-a zis ca a a venit Iulia si i-a aratat lui mesajul pe care i l-am zis eu prietenei ei, si a aratat la toata lumea de acolo ce am intrebat-o eu pe ea. Ea m-a facut disperat dupa ea, ea este o draguta, cel putin asa arata, o blonda de nuanta inchisa de 1.65, copilaroasa, ochi albastri, mi-a placut din prima secunda.
Eu dupa i-am transmis ca un prost mesaj tot prin prietena ei, ca "imi cer scuze si ca o sa o las in pace".
Acum sunt a 12-a, astea s-au intamplat acum un an. Acum ma gandesc daca sa mai incerc, dar vreau sa o intreb personal daca imi mai da o sansa, si ca vreau sa o cunosc. Nu stiu daca sa incerc pana in bac sau dupa bac. Va multumesc celor care imi citesc mesajul, si chiar imi raspund.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice zi pierduta nu se mai reintoarce. Mergi la ea si spune-i ca vreti sa va intalniti undeva ( o intrebi unde ar prefera) si apoi totul vine de la sine daca ea nu are un prieten. Curaj!

| Lawliet14 a răspuns:

Eu in veci nu as mai aborda-o primul dupa acest gest. Suntem capabili de iertare dar urmatoarea abordare cred ca ar trebui sa vina de la ea. Sunt 3 scenarii: ori e proasta, ori nu te-a placut sau cel mai putin probabil, sa fi fost o greseala din partea ei, un gest neinspirat. A facut un lucru total nepotrivit. Probabil ca si are logodnic deja sau ceva de genul. happy O sa vezi tu ca e prea versata pentru tine si nu merita. Daaaaar... O mai poti intreba o data ca sa te lamuresti! Adica sa renunti si la minimul de orgoliu. Altii asa fac, desi o fata normala nu se comporta asa.

| c1ud3lw a răspuns:

Femeile astea! laughing)