| LouD a întrebat:

De ceva timp, vorbesc cu o fata si ne intelegem foarte bine, îmi place totul la ea, doar ca ea a fost plecata pentru o perioada din tara si am vorbit mai mult prin mesaje si pe Skype. Trebuie sa se întoarcă zilele următoare si as vrea sa o invit in oras.
Din ce am vorbit cu ea, am aflat ca nu prea ii plac florile, doar lalele si macii.
Eu as vrea foarte mult sa ii ofer o floare, sa o cumpăr chiar in timp ce ne plimbam si sa i-o dăruiesc, dar nu ar fi putin ciudat sa ii ofer o singura lalea?
Eu am vrut sa ii ofer in trandafir, pana sa aflu ca ii plac lalelele.
Laleaua este mai firava, are si acele frunzulițe si, oferindu-i floarea in timp ce ne plimbam, ar însemna sa meargă cu floarea in mana, sa o tina dupa ea.
As fi vrut sa mergem si intr-o cafenea, sa bem un suc, si asta ar însemna sa meargă cu floarea dupa ea, peste tot, ceea ce mi se pare putin ciudat..pentru ca este si o lalea.
De aceea, ma intreb daca este o idee bună.
Chiar îmi doresc sa ii ofer o floare, cu atat mai mult, o lalea.
Poate veti reuși sa mă ajuti cu o idee.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Petru26 a răspuns:

Ai doua variante. Ii cumperi 3 sau 5 lalele frumos impachetate. Sau ca sa nu umbli cu florile dupa tine, la finalul intlnirii te opresti la o florarie si ii cumperi atunci. Sau i le trimiti acasa, ca o surpriza.

3 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Chiar daca fata zice ca nu ii plac florile, nu e asa. Ia-i 3 lalele cel putin, nu doar una, sau daca vrei un buchet cu cateva lalele de diferite culori! lasa trandafirii - acum e sezonul lalelelor!

| Petru26 a răspuns (pentru kandaraki):

Ai doua variante. Ii cumperi 3 sau 5 lalele frumos impachetate. Sau ca sa nu umbli cu florile dupa tine, la finalul intlnirii te opresti la o florarie si ii cumperi atunci. Sau i le trimiti acasa, ca o surpriza.

| buffa a răspuns:

E bine, nu e nimic grav, o lalea impachetata si gata. Arata grozav.

| LouD explică:

Mulțumesc mult!
Toate răspunsurile mi-au fost de ajutor, dar trebuie sa aleg unul.