| Robertssdix a întrebat:

Salut.ia spuneți voi mă arde prietenul meu sau nu. Suntem în afară muncim eu și soția am închiriat o cameră la un tovarăș el are casă închiriată aici ne-am înțeles la chirie un preț și la facturi cat consumăm se împarte la toți suntem noi camera noastră mai e o cineva într-o alt cameră ei doi într-o cameră și copii lor în altă. Luna asta ne-a rupt la gaz am ajuns să dăm cat nu face o cameră întrebarea e alta e corect cum calculează el ca se împarte la 5? Dar el folosește două camere și noi doar una? El nu ar trebui să suporte mai mult?

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Intr adevar prietenul tau nu este tocmai corect.
Dar daca va si spalati cu apa incalzita cu gaz este destul de complicat sa faci o socoteala.
Daca ar vrea sa fie corect, ar putea.
Acum...ce sa faci... probabil trebuie sa faci un compromis, daca momentan nu ai alta varianta.
Asta i viata.
Toate cele bune,

| Robertssdix explică (pentru ioana748):

Da corect nu face bine socoteala având în vedere ca la el soția e mereu acasă și stă cu copii ei sunt 5. da momentan trebuie să mai suport puțin… mai bine la mine în țară și nu dau chirie la nimeni.Am ajuns la vorba aia fie pâinea cat de rea tot mai bine în țara ta…

| ioana748 a răspuns (pentru Robertssdix):

Da, mai suportati putin pana reveniti acasă.
Nu este usor nici aici, dar sa fim sanatosi.
Toate cele bune.
Multumesc pentru funda.„

| Robertssdix explică (pentru ioana748):

Mulțumesc pentru încurajare!

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pai nu i spus prietenul ăsta este român? In ce țara sunteti? Cît ati platit gazele? Si ce munciti voi tu si sotia si ce salarii aveti in țara in care sunteti.

| Robertssdix explică (pentru CristiDinBucuresti):

Anglia. Dar am făcut cameră aproape cat dai chirie la toată casa mă refer ca nu a făcut bine calculul

| Violleta2022 a răspuns:

Din nefericire pentru tine, el este cel care face regula in casa aia si daca nu-ti convine, poti s ate muti singur cu chirie, in alta parte.
Corect este cu vrea el, ca el a inchiriat casa pe numele lui si tie ti-a subinchiriat, tu acceptand conditiile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te arde boss și dacă avea ocazia "tovarășul" "Prietenul" ăsta al tău frate te arde mult mai rău. "Prietenul" "tovarășul" tău ăsta n-are frică de Dumnezeu cu Adevărat și te folosește pentru necesitățile lui.

| Robertssdix explică (pentru anonim_4396):

Așa ziceam și eu….

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robertssdix):

Ai avut de aface cu iuda necredinciosul a pus banul înainte necazului tău. Ce a făcut el nu este ajutor Adevărat si nici un bine Adevărat.

| Negroo a răspuns:

Corect ar fi ca incalzirea sa se imparta la numarul de camere.
Gazul folosit la bucatarie, la numarul de persoane, La fel si apa folosita.
Nu am inteles de ce se imparte la 5. Ca imi ies 4 camere si cel putin 7 persoane.

| Robertssdix explică (pentru Negroo):

Păi sunt 4 camere care sunt locuite restul e livingul comun bucătăria și baia.pai așa zic și eu la nr de camere folosite el folosește 2 noi una.acum e adevărat ca unii folosesc mai mult alții mai puțin aragazul pentru gătit dar dacă noi muncă și acasă. la el e cineva în permanență acasă și se gătește și mai mult fiind mai numeroși… în fine asta e..am ajuns la concluzia ca e mai bine singur