| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

Incep prin a spune ca nu stiu ce caut aici.
E ora 02:17 si am inceput sa scriu ...Nu pot sa dorm,sunt total nelinistit,abatut.
Acum o perioada, mai precis 2 saptamani,am intalnit o fata de care m-am atasat foarte mult in ciuda faptului ca in prima parte eram total indiferent la gesturile si sentimentele ei.
Insa,ceva s-a intamplat si am devenit din ce in ce mai implicat in acesta "relatie ".
Nu stiu ceea ce s-a intamplat,stiu doar ca semanam foarte mult din toate punctele de vedere si ne puteam intelege din priviri.
Problema e ca ea se afla deja intr-o relatie in momentul in care ne-am cunoscut si mi-a transmis ca doreste sa ramana in aceea relatie indiferent de ceea ce simtim noi amandoi.
I-am spus ca ii respect decizia si ca o sa fiu multumit atat timp cat ea va fi fericita!

Insa,chiar si asa simt ca am facut un lucru gresit din moment ce nu imi pot lua gandul de ea nici macar o secunda.
E un paradox la care banuiam ca puteam ajunge inca de la inceput,dar nu m-am putut abtine.

Ce credeti despre situatia asta? Gresesc?!, ce as putea face?!

E ora 02:30 si inca scriu...

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Ea greșește, tu ai procedat corect. Dacă va dori ceva de la tine va renunța la acea relație și va face ceea ce simte, dacă simte ceva.

10 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu te baga peste relatia ei. happy

| Fred92 a răspuns (pentru Ronnix):

I-am lasat libertate totala de alegere happy

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este deja intr-o relatie si doreste sa ramana in ea, inseamna ca are sentimente puternice pentru baiatul ala si, ar fi frumos ca tu sa te retragi si sa fii cuminte, cautandu-ti o alta fata!
Daca fata avea sentimente pentru tine, acum era cu tine, nu cu celalalt!

| anonimg a răspuns:

Daca ai fi avut ca principiu "N-am ce cauta in relatiile altora", acum ti-ar fi fost mult mai usor sa depasesti situatia.
Cauta sa innabusi sentimentele pentru fata aceasta, deoarece nu sunt de la Dumnezeu. Caci Dumnezeu nu doreste distrugerea relatiilor. Sentimentele tale, cat de nobile, cat de sincere ar fi ele, si chiar daca iti par ca sunt din toata inima, tu ar trebui sa le le evaporezi cat mai repede din pricina principiului si al judecatii sanatoase care spune: "Nu ai voie sa intervii in relatiile altora".

| Fred92 a răspuns (pentru anonimg):

Consider ca ai putea avea dreptate.
In viata toate lucrurile care ti se intampla nu sunt aleatorii si cu siguranta au avut un scop,poate un scop "invizibil "acum (butterfly effect )
Indiferent de acest aspect,inca de la inceput stiam ca nu e foarte ok ceea ce se intampla,doar ca sufletul dicta inaintea ratiunii (intelegeti voi )
Zilele acestea am reflectat si mai mult asupra intamplarii si am realizat ca daca este sortit sa fim impreuna,vom fi la un moment dat... daca nu, nu.
Ceea ce imi doresc cel mai mult e ca ea sa fie fericita pentru ca merita.
In fine, tind sa va multumesc pentru parerile voastre chiar daca au fost diferite, toate au fost constructive!
Promit sa revin cu update in cazul in care ceva se va intampla, dar cu siguranta nu o sa fie influentat de mine in nici macar o mica masura.

Cheers! happy

| cristimihailov a răspuns:

De ce nu o suni si sa incepi sa vorbesti cu ea?

Relatiile au momente de crestere. si momente ide colaps. Nu crezi ca relatia ei tocmai a inceput sa se naruie?

| Divy a răspuns:

Dacă ai avea o iubită pe care o iubești și a-ți fost împreună 1 an-2, apoi apare un prieten de-al ei care o iubește în ascuns și tu nu ai ști despre asta ce ai vrea ca prietenul ei să facă?

| Alicezzz a răspuns:

Eu zic ca esti indragostit prietene! Si daca as fi in locul tau as discuta cu ea, poate ar fi bine sa'i expui gandurile si sentimentele tale sau sa incerci sa o ti aproape de tine printr'o prietenie si sa ai rabdare.

| dulgherunicu a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare, daca este sa fiti amindoi o sa fiti

| AnniaAKN a răspuns:

Eu zic ca ai facut bine, deoarece nu aveai posibilitatea sa dezvolti conversatia dupa ce ea ti-a spus asta, ce mai era de zis, cu siguranta tu ai fi vrut sa-i spui mai mult decat i-ai raspuns si asta te nelinisteste de fapt, ca au ramas lucruri nespuse intre voi. Daca vrea sa ramana in acea relatie inseamna ca o face fericita sau cel putin asa da de inteles, un pic dureaza si pe urma uiti, daca nu se mai intampla nimic.