| PuguLaga a întrebat:

Salut, iubita mea are 17 ani și tot este abuzată verbal de tatăl ei, este pusă la munca in timp ce el bea și face scandal.
As dori sa o iau la mine acasă eu având 20 de ani părinții mei sunt de acord chiar ne și sprijină pentru ca au văzut ce fata este.
Întrebarea mea: ea vrea sa vina da probabil părinții ei nu vor accepta
Ea poate fi luată cu forța de ei sa o ducă acasă sau eu pățesc ceva dacă ea vine de buna voie și ei ma reclama?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana nu face 18 nu sant sanse de reusita, politia o poate ridica fortat. Mai are de indurat o vreme

| ania a răspuns:

Mai bine incearca sa vorbesti cu patintii ei sa iti semneze ca sunt de acord cu casatoria care de la 16 ani e posibila cu acordul parintilor. Fara casatorie nu aveti binecuvantarea Crearorului si ei pot veni cu politia sa o duca acasa.

| 1997onur a răspuns:

Schimba numele laughing))

Treaba voastra voi doi decideți pentru voi doi.

| 1997onur a răspuns:

Mereu ma apuca rasul cand intru aicia la familie și relați cand îti vad numele laughing))

| PuguLaga explică (pentru 1997onur):

Aveam 14 ani cand am facut contul

| 1997onur a răspuns (pentru PuguLaga):

Bine bro laughing))

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa vorbim! Asociatia Telefonul Copilului poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Poti primi ajutor specializat in mod gratuit si in deplina confidentialitate.

Apelul catre 116111 este gratuit din retelele Telekom, Orange si Vodafone, de luni pana vineri, intre orele 08.00 – 20.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente

Daca te simti in largul tau mai degraba in mediul online, ne poti scrie la 116111@telefonulcopilului.ro sau pe http://www.116111.ro (disponibil 24/7).

Poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra disponibila pe dispozitive android Happygraff http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Noi te ascultam oricand si pentru orice problema!