| Alexandrio a întrebat:

Salut ma numesc Alex am 19 ani Corp atletic am avut un tratament nejustificat de substante care ma sedau psihic inca de la 14 ani si o aparenta ciudata in ochii prietenilor mei Am fost despartit de iei 4 luni iar apoi dupa ce am terminat tratamentul, m-am intors in grupul lor devenisem din obsesiv si tacut in relaxat,stilat si Darnic Mult mai Pragmatic si mai "cool" Am schimbat stilu exterior/interio absolut tot iar iei nu mai vroiau sa vorbeasca cu mine intr-o Parcare la un mall am inceput o conversatie am luat un telefon in mana mainile apropiate umeri drepti si am anticipat orice ziceau cu maiestrie si cu un ton calm. Unul dintre iei care tot in aceeasi zii ii convinsese sa nu vin Cu caracteristici specifice Zodiei Taur si foarte foarte incapatanat avand o parere opusa felului in care eram era extrem de Ironic, sarcastic, paranoic, si le inducea celorlalti Fericire eu le spuneam lucruri cu mai multe sensuri iar iei vazant doar trecutul meu ziceau sau ce vorbeste este ratat radeau si se uitau la mine cu o senzatie de parca zisesem sunt un ratat eu aveam o privire gen Poker face am incercat sa le explic dar iei radeau de mine in timp ce le ziceam cald si -pronuntat ce sa fac ei sunt 5 cu aceeasi parere iar eu de-si par asa cum sunt pierd intr-un fel paranoic Multumesc anticipatwinking.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Ai ceva in directia asta paranoica, dar mai putin grav, cred eu, decat delir sistematizat. Asa ca trateaza-te, nu nega boala, si cu vointa si inteligenta pe care vad ca le ai iti vei putea impune un comportament in aparenta normal. E greu pentru toti, sa stii. Te salut.

| Alexandrio explică (pentru minrest):

Faza e ca sunt normal persoanele noi intalnite ma trateaza cum sunt dar prieteni vechi nu reactioneaza deloc de 1 luna in coace la nimic chiar daca ii pacalesc ia tot la fel reactioneaza.Si nu sunt paranoic pentru ca tot ceea ce premeditez se intampla din comportament, limbajul trupui, si gesturi.

| minrest a răspuns (pentru Alexandrio):

Ma bucur sa aflu ca esti normal, cine a apucat sa te vada intr-un anumit fel nu se mai schimba, iti trebuiesc alti prieteni. Nu neglija terapia si medicatia, daca le ai. Salut.

| Cacovean_Razvan_1992 a răspuns:

Salut! Continua tratamentul cu "substante" sau cauta de urgenta un psihiatru!
Incearca sa mergi si pe la scoala dupa ce te faci bine, sau nu happy