| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

Mă numesc Ciprian, am 21 de ani, și de ceva timp sunt foarte confuz. Plac foarte mult o colegă de serviciu, însă nu am reușit niciodată să schimbăm două vorbe. Este vina mea, nu trebuia să las timpul să treacă pe lângă mine!
Situația pur și simplu s-a complicat de când am încercat să aflu mai multe despre ea de la un coleg, care am aflat ulterior că o place. A încercat să mă îndepărteze spunându-mi că fratele lui (care lucrează de asemenea în același loc cu noi) a fost invitat de către ea în oraș, plus multe alte chestii menite să facă același lucru. Am avut încredere îl el. Am crezut că chiar își dorește să mă ajute. Însă, din păcate el (cu 2-3 ani mai mare), nu știu dacă realizează că ce dorește să facă îi poate face rău acestei fete!
Acest băiat trage săgeți în două direcții! Într-o pauză cu o fată, în alta cu această fată pe care o plac! Nu vreau să sufere din cauza lui! În trecut chiar a spus-o cu gura lui, în timp ce prietena lui era plecată din țară își îndrepta atenția către alta.
Bănuiesc că acest băiat i-ar fi spus lucruri despre mine nu tocmai bune, pentru a o ține departe de mine. Spun asta deoarece, în trecut ne intersectam privirile des, însă în acest moment se comportă cu mine ca și cum nu aș exista! Simt că nu mai am nicio șansă!
Am nevoie de părerile și sfaturile voastre, vă rog! Credeți că am vreo șansă să îi arăt cine sunt de fapt, și ce simt pentru ea?

Vă mulțumesc mult!

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Daca esti naiv si ai incredere mai multa in altii decat in tine, o meriti cu desavarsire pretene'.

| Doub a răspuns:

"Credeți că am vreo șansă să îi arăt cine sunt de fapt, și ce simt pentru ea?"- Normal. Fii barbat si arata-i cine esti.winking

| Dariusuu a răspuns:

Cel mai bun sfat de la mine şi probabil cel mai bun care ţi l-ar putea oferi cineva.

''Ca să vrei să cucereşti o fată trebuie să fi dispus să rişti pierderea ei.''

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru98 a răspuns:

Apucă-te de citit asta;)la final îți va schimba viața:)) și probabil vei fi mai încrezător în tine
http://www.sugeoramona.ro/

| Morenna10 a răspuns:

Trebuie sa iti asumi riscul de a discuta cu ea.Altfel nu vei afla niciodata.

| Neuronul a răspuns:

Dacă nu schimbi cu ea nici măcar două vorbe nu are de unde să ştie ce fel de om eşti, iar dacă mai este şi uşor influenţabilă va crede imediat tot ce îi spune colegul tău.
Du-te la ea, poate cu un buchet de ghiocei. Poţi folosi ziua de 8 martie ca o oportunitate de a te băga în seamă cu ea.
Invit-o în oraş după programul de lucru. Apropie-te de ea, iar maiapoi în funcţie de reacţia ei îţi poţi da seama dacă ai vreo şansă sau nu!

| IoanaPsy a răspuns:

Vorbeste cu ea, doar asa vei afla daca te place si ii vei oferi sansa sa te cunoasca mai bine. Orice pretext de a vorbi cu ea merge. Mi-a placut ce a zis remus1007 happy

Răspuns utilizator avertizat
| IoanaPsy a răspuns (pentru remus1007):

I bet you are laughing

Răspuns utilizator avertizat