| nexT_2456 a întrebat:

Salut, Tpu.Am o problema cu o colega de servici.Ea e genul de fata fitoasa superficiala si aroganta.Filtreaza cu baietii de la servici si nu doar filtreaza se si tine cu "unu" dar tot ea incepe avansurile ca ei nu prea ii acorda atentie desi are iubit acasa, dar iubitul ei
stie ce face ea dar spune ca o iubeste, si o lasa in " voia sortii." Ma barfeste la sefii ca " nu stiu ce-i fac?, i-a spus sefului ca nu ma suporta.Intr-o seara m-am certat cu ea si ne-am facut in toate felurile ne-am facut bolnavi.I-am spus ca stiu ca ma barfeste la colegi si la sefi, si mi-a spus ca da si ca i-a spus la sef ca nu ma suporta.Iar eu i-am spus esti normala? asa se comporta un om normal? si ma facea pe mine ca nu sunt.I-am spus sa imi spuna motivele pentru care nu ma suporta, dar s-a facut ca ploua, am strigat de mai multe ori la ea sa mi le spuna si mi-a spus sa o si a iesit din birou, eu i-am spus ironic sa aiba o "seara frumoasa."I-a mai spus sefului ca am refuzat-o, cat de nebun sa fii sa-i spui asa ceva? Intr-o zi ii spune sefului ei ca eu o iubesc foarte mult, si eu am raspuns ca da pentru a scapa de ea.Ma face arogant, ca asa vorbesc cu o fata? am vrut sa-i spun ca tu nu esti fata esti baiat dar m-am abtinut( desi nu trebuia ).I-am spus de multe ori sa ma ignore sa nu se mai bage in seama cu mine dar nu vrea, parca face mai rau.Pana la urma tind sa cred ca e bolnava psihic, voi ce parere aveti, si cum sa am liniste de ea?

Răspuns Câştigător
| JustBlackNoGrey a răspuns:

Ahaa! Eh, pai tipa aia e o tarfa ce crede ca e o tarfa si ca toti barbatii sunt niste animale innebuniti dupa sex! Crece ca e ca un fel de p.r.o.s.t.i.t.u.a.t.a. irezistibila si nu suporta si nu vrea sa accepte ca mai exista si barbati care gandesc cu creierul, nu cu fundul.
asta e o jignire suprema la adresa ei, care doar cu pieptul si fundul se mandreste. adica e o mizerie de om. si de aceea se comporta asa cu tine pentru ca ea crede ca absolut toti barbatii sunt, precum am zis, cu mintea la orice, numai la ratiune nu.
Bine ca esti si tu un asemenea om, incepeam sa imi fac griji ca nu ma intelege nimeni cand vine vorba de astfel de chestiuni big grin

Cum sa scapi de ea... asta nu prea stiu, pentru ca haabr nu am ce gandeste o p.r.o.s.t.i.t.u.a.t.a. ce se considera o bucata apetisanta de carne big grin
daca o saruti sau ceva, ca sa iti dea pace, la cat e inraita e, e in stare sa zica ca ai si violat-o, ca i-ai facut nu stiu ce, iar ceilalti vazand ca tu chiar ai sarutat-o, sau vazand ca nu negi ca ai sarutat-o, concluzioneaza ca nu iti e chiar indiferenta si ca poate si celelalte acuzatii ale sale pot fi adevarate.
asa ca nu stiu cum sa o calmezi, dar stiu ca sa te pazesti de ea : sa nu te atingi de ea! Ca e in stare, cum ti-am zis, sa iti faca dupa aceea mult rau.
Parerea mea e ca ar trebui dusa la o exorcizare big grin la cat de mizerie de om e!

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Astea sunt discuții de adulți? laughing Ignor-o, nu cred că ai un șef așa idiot încât să îi pese de așa ceva dacă te ții de treburile tale. Las-o să vorbească aiurea iar tu fă-te că plouă, până la urmă se va sătura și șeful tău de bârfele ei, poate.

| FaraNumePls a răspuns:

Încerca să ai tratezi cu indiferență. Nu te uita la ea și gata.

| Ralukafay a răspuns:

Din cate am citit eu in postarea ta, voi va cam ciondaniti intentionat.Stii,ceva gen doi copii:"-Mami,tati, fata aia nu ma lasa in paca!"
"-Mami, tati, uite ce mi-a zis ala!"
Pe bune.Voi va cam faceti ochi dulci si va cam placeti. Poate nu am inteles eu bine ce ai scris tu sau poate pur si simplu nu am inteles, dar nu cred ca nu am inteles.

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Tu esti baiat sau fata?
nu stiu cum sa interpretez comportamentul ei fata de tine daca nu stiu de ce gen esti, iar din intrebarea ta nu mi-am dat seama.
te rog sa imi spui, apoi iti voi spune parerea mea.

| nexT_2456 explică (pentru JustBlackNoGrey):

Baiat

| nexT_2456 explică (pentru JustBlackNoGrey):

Doamne de cat timp asteptam raspunsul tau rolling on the floor si eu banuiesc asta ca nu suporta sa fie refuzata, dar daca nu era nesimtita ii acordam o sansa.Dar nu vreau sa ma gandesc ca in fiecare zi a saptamanii si o trage cu altul. Chestia este ca are noroc ca stie sa manipuleze oamenii, si iasa tot ea la suprafata ( in fine, pana la un moment dat cand o sa vada toti ce panarama este ).

| JustBlackNoGrey a răspuns (pentru nexT_2456):

Pana o sa se vada ce fel de panarama e, cred ca mai dureaza.
ar merita o bataie buna sa se mai lecuiasca de asemenea mizerii

| nexT_2456 explică (pentru JustBlackNoGrey):

Da o sa dureze destul.

| JustBlackNoGrey a răspuns (pentru nexT_2456):

Ahaa! Eh, pai tipa aia e o tarfa ce crede ca e o tarfa si ca toti barbatii sunt niste animale innebuniti dupa sex! Crece ca e ca un fel de p.r.o.s.t.i.t.u.a.t.a. irezistibila si nu suporta si nu vrea sa accepte ca mai exista si barbati care gandesc cu creierul, nu cu fundul.
asta e o jignire suprema la adresa ei, care doar cu pieptul si fundul se mandreste. adica e o mizerie de om. si de aceea se comporta asa cu tine pentru ca ea crede ca absolut toti barbatii sunt, precum am zis, cu mintea la orice, numai la ratiune nu.
Bine ca esti si tu un asemenea om, incepeam sa imi fac griji ca nu ma intelege nimeni cand vine vorba de astfel de chestiuni big grin

Cum sa scapi de ea... asta nu prea stiu, pentru ca haabr nu am ce gandeste o p.r.o.s.t.i.t.u.a.t.a. ce se considera o bucata apetisanta de carne big grin
daca o saruti sau ceva, ca sa iti dea pace, la cat e inraita e, e in stare sa zica ca ai si violat-o, ca i-ai facut nu stiu ce, iar ceilalti vazand ca tu chiar ai sarutat-o, sau vazand ca nu negi ca ai sarutat-o, concluzioneaza ca nu iti e chiar indiferenta si ca poate si celelalte acuzatii ale sale pot fi adevarate.
asa ca nu stiu cum sa o calmezi, dar stiu ca sa te pazesti de ea : sa nu te atingi de ea! Ca e in stare, cum ti-am zis, sa iti faca dupa aceea mult rau.
Parerea mea e ca ar trebui dusa la o exorcizare big grin la cat de mizerie de om e!

| EmmaEu a răspuns:

Parerea mea e ca doar doreste sa iti atraga atentia, fie pentru ca poate te place, ori are nevoia aia bolnava de a o baga ABSOLUT toata lumea in seama, indiferent de natura relatiei sau de conjuncturi. Incearca sa ii zambesti normal si nu ii mai spune nimic de rau, cand tipa cineva, starea de calm a celuilalt devine extrem de enervanta. Prin asta o sa o si enervezi, dar o sa si vada ca este atat de neimportanta pentru tine incat nici macar nu te mai obosesti sa enervezi. Asta este sfatul meu, fii cat de calm poti, mai alea cand e altcineva de fata, ea o sa tipe ca nebuna, iar tu o sa fii cat de linistit posibil.
Nu stiu cat te-am ajutat, dar succes cu nebuna!