| Marzenco_Alexandru_1995 a întrebat:

am un coldeg in clasa pe care l-am considerat prieten dar nu este asa : i-am facut "lipeala" cu o colega de la noi din clasa. a durat cam 1 luna de zile, in acest tip ii imprumutam telefonul sa ii trimeata mesaje, ii dadeam biletele, ii imprumutam bani (sume considerabile) ca sa ii cumpere bomboane si cadouri dintre care marea majoritate eu i le dadeam acelei fete, imparteam tot ce aveam cu el, eram toti pentru unu si unu pentru toti. fata aceea ii tot cerea bani P.r.o.s.t.u.l.u.i meu coleg care se imprumuta la mine ca sa ii dea. si intr-o zi i-am zis : "ma las-o ma gasesteti alta ca asta este cersetoare rau " si de atunci a inceput scandalul :
a bagat strambe intre mine si colega mea
baga strambe la profesori
ma parat acelei fete ca am facut-o cersetoare ( nu s-a suparat)
si ca sa incheie dupa ce am ajuns acasa ( daca imi spunea in fata stia ca il bat) am primit SMS in care scria ca nu mai vorbeste cu cersetorii ( adica cu mine ). pe mine ma deranjeaza faptul ca nu apreciaza ajutorul acordat nu ca a bagat strambe. care ar fi cea mai buna metoda de razbunare ( prefer sa evit bataia caci in scoala sunt paznici la fiecare usa si nu ne mergem cu acelasi mijloc de tramsport ( eu merg cu tramvaiul 1 el cu RATB 173 ). fata aceea nici nu se uita la el de cand ne-am certat ( nu am intervenit in asta ). deci care este cea mai buna metoda sa imi iau revansa?

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ce ai frate? Ala are sa iti dea bani si tu intrebi cum sa te razbuni pe el pentru ca te-a facut cersetor? Intai ia banii de la el, vinde-i ceva de prin casa si ia-ti banii inapoi. Dupa aceea sa te preocupe alte probleme.

| NeverSayNowXD a răspuns:

Incearca sa fii tu cu acea fata...Chiar daca nu o placi. Poate asta il va enerva?

| zurick a răspuns (pentru NeverSayNowXD):

Adică să bage și aceea fată care n-are o vină în suferință. Dacă acea fată va avea sentimente față de el.

| NeverSayNowXD a răspuns (pentru zurick):

Din cate am citit acea fata e destul de materialista si cam profita de prietenul ei...Deci nu prea cred ca s-ar atasa daca cineva ar fi cu ea. In plus, ea face exact acelasi lucru. Poate ca prietenul lui Alexandru chiar o iubeste, iar ea doar isi bate joc. Daca e asa, ceea ce e foarte probabil, in final nu prea cred ca ar simti ceva nici pentru alt baiat. Sau daca ar simti, si-ar merita "soarta"

| Cosmyno7 a răspuns:

O bataie rezolva totul...nu, glumesc, pai fii cu fata aia si fai in ciuda
Funda?

| Sonya20xD a răspuns:

Complicat....Chiar trebuie sa-i faci ceva? Adica, cred ca isi va da seama ce fel de prieten adevarat a pierdut si daca nu isi da seama... e mai p.r.o.s.t decat un scaunlaughing))) Lasa-l in pace. Arata-i ca nu iti pasa de el.

| ClaudiiaB a răspuns:

Răzbunarea e arma prostului. happy

| Marzenco_Alexandru_1995 explică (pentru ClaudiiaB):

:-( pai eu am o politica a mea care spune ca toti cei care gresesc isi vor primi pedeapsa mai devreme sau mai tarziu. m-am saturat sa fiu luat de prost, sa fiu eu cel "umil", m-am saturat ca eu sa fiu care trebuie sa fie cel care trebuie sa isi ceara scuze. o sa gasesc eu o solutie cu sau fara ajutorul TPU