| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva, verisoara mea are 6 e rea si injura(cam grav) nu face parte din o familie de tigani,etc.

Mama ei este cu ea,iar taicasu este cu servici-ul in Anglia,iar maicasa nu o prea cearta,nu o prea bate si da in ea(verisoara).

Cam cum o sa fie la zece ani in clasa 2, 3?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este un exemplu clar de lipsa a educatiei in familie. Nu este necesar s-o bata dar ar trebui sa se ocupe mai mult de ea si sa gaseasca alte pedepse, in afara de cele fizice (fara televizor, fara iesit afara, etc).

| TheFuckingMaiX a răspuns (pentru Ioandelasal):

Pai da, dar daca o pedepseste asa, bate din picioare, tranteste usa, ceea ce nu e normal la 6 ani, si tot a scapat de pedeapsa, si cand vrea ceva bate din picioare etc.

| Ioandelasal a răspuns (pentru TheFuckingMaiX):

S-o lase sa bata si sa fie ferma. De asemenea se poate adresa unui psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La fel, dacă părinții nu se implică în educația ei.

| TheFuckingMaiX a răspuns:

Si daca nu primeste ceea ce vrea face urat=o injura pe maicasa, tranteste usi...