| valentin64 a întrebat:

Salut.
As vrea sa va intreb mama a bagat divort de tata si eu mai am un frate mai mic de 7 ani si tata o ameninta ca o sa il ia pe fratimio iar el este un betivan notoriu si ne bate si ne injura si pe mama o face curva ca s///e

Răspuns Câştigător
| QchiuQ a răspuns:

In primul rand:RESPECT. Cred ca treci prin niste momente teribile.Adica eu ma simt foarte prost cand parintii se cearta sau ma cearta din nimicuri.

Ai sunat la protectia copilului? Sau daca esti putin mai mare incearca sa-i faci fata.Nu te lasa.Nu are rost sa-ti pierzi viitorul din cauza tatalui tau.Continua cu scoala si fii puternic.O sa treaca si momentele astea din viata...

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Judecatorul va stabili domiciliul minorilor in functie de probele administrate in proces, inclusiv solicitarea minorilor, o ancheta sociala si proba cu martori. Daca situatia este asa cum ai prezentat-o atunci sigur o sa va stabileasca domiciliul la mama voastra.

| Felys a răspuns:

In general la divort, copii mici raman cu mama, nu iti fie teama ca nu va face nimic, numai gura e de el, exista martori care pot depunde marturie despre comportamentul tatalui si o sa raman cu bautura lui daca de familie nu a fost in stare

| Exilee a răspuns:

Poftim?!

| WeAreLegion a răspuns:

Asa era si taicamiu dar nu lovea pe nimeni, dupa ce au divortat a vrut sa-o loveasca pe maicamea da nu a reusit ca l-am prins si l-am dat afara, in fine daca ai macar 14-15 ani si esti mai solid nu ezita sa-l lovesti daca face asa din nou!

| anonimaM a răspuns:

Ok,nu am inteles ce ai zis la sfârsit. Stai calm, mama ta, tu si cu fratele tau o sa ziceti la judecaăor ce face tatăl si sigur nu o să-l lase sa il ia cu el!
Baftă!

| HuskyLover a răspuns:

El nu poate sa il ia pe fratele tau daca se comporta asa..nu ii permite legea.winking