| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Salutare,acum vreo două very am cunoscut un băiat de o altă religie decât mine.Era un musulman de prin Medgidia care venise să dea probele de admitere la o insituţie de învăţământ din veciunătatea locuinţei noastre.Nu a fost admis atunci aşa că şi-a încercat norocul şi anul trecut.Prima oară nu prea apucasemi să stau de vorbă cu el,anul trecut da.Şi cam începusemi să îl simpatizez,de fapt începusemi să îl simpatizez de prima oară de când venise la noi,în gazdă la bunicii mei.Sora mea observase chestia asta şi la un moment dat când ne-am dus să-l "vizităm" a spus în gura mare "secretul ".Acum mi-aş dori să îşi încerce norocul şi anul ăsta iar de fiecare data când aduc vorba despre asta,sora mea începe să facă mişto de mine, la fel şi bunica mea fiindcă am ajuns să simpatizez pe cineva de altă religie decât mine. Turcul are în jur de vreo 30 de ani dar pot să jur că nu prea părea.Nu i.ai da mai mult de 22-23

Răspuns Câştigător
| Ohaithar a răspuns:

Eh. Vorbește cu el. Totuși gândește-te că dacă nu a făcut nici un avans până acum, poate nu e interesat, mai ales că acum știe. Mă îndoiesc că e timid la 30 de ani.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru Ohaithar):

Eu cred ca avea deja prietena şi acum mor de ruşine. Când sora mea zise ce zise nu ştiam la ce reactive să mă aştept.

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Daca iti place de el cu adevarat atunci nu-l lasa sa dispara din viata ta! Vorbeste cu el... apropiati-va si eventual spune-i ce simti.
Nu ar trebui sa-ti pese de religie sau de ce spun altele... daca iti place de el si daca este un om bun atunci este de ajuns.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică:

Scuzaţi-mi creşeala de la început.De fapt voiam să zic "veri ". Autocorectul, bat vina