| sonia1258 a întrebat:

Salutare TPU! Am nevoie de o sustinere, de o parere! Am 35 de ani, nu avem copii si vreau sa divortez. Motivul principal e ca sotul e bisexual pasiv, adevarul ca de cand am aflat nu am liniste, i-am gasit mesaje cu barbati dar el nu recunoaste zice ca a fost doar o prostie. Zice ca nu o sa ma insele dar eu nu cred, am auzit multe cazuri cand sotul bisexual inseala si sotia nu stie, si mai ales ca e pasiv. Si problema mai e ca mereu e dependent de jocuri video(tancuri) mereu e absent nu are initiativa de nimic mereu se enerveaza de la orice, capricios uneori se comporta ca o fata.Cu toate ca zice ca ma iubeste foarte mult, ma implora sa raman.A mai trecut cineva prin asa experiente? Dupa 35 de ani mai poti intilni fericirea?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si totusi vrei sa divortezi de cineva pentru un fel de insinuări, pentru ceva ce s-ar putea intampla in viitor!?
sigur ca iti poti gasi pe cineva si la 35 de ani, dar eu zic sa te mai gandesti daca chiar ai motive de divort actual!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca sotul este bisexual, cu siguranta o sa te insele, doar ca va tine ascuns acest secret al lui, ca doar nu va suferii toata viata dupa satisfactia sexuala pe care numai un alt barbat i-o poate da.

Divorteaza si refa-ti viata cu un altul, dat de data asta incearca, ca sunt milioane de barbati singuri care inca isi cauta fericirea si femeia potrivita.

| Violleta2022 a răspuns:

Te implora sa ramai cu el doar pentru a fi paravanul lui, ca el sa nu fie descoperit si sa se faca de rusine la familia lui si la toti prietenii si colegi de munca.
Un asemenea barbat nu te iubeste, doar te foloseste fiindca esti acoperirea perfecta pentru un homosexual pasiv.

| TheGentleman a răspuns:

Da, evident că se poate

| Miruna333 a răspuns:

Sunt oameni care isi intalnesc fericirea si la 60+. Clar ca fericirea ta nu este langa el. Fa-ti un bine si alege-ti fericirea

| ovidasmihai a răspuns:

Puneti-vă întrebarea de ce nu aveți copii. Vorbește cu parinții lui și ai tăi. Pune piciorul în prag.