| AndrEey007 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema legata de o unitate.

Sa incepem cu inceputul, am vrut sa instalez gta 4 si pe la vreo 89% mi s-au facut niste linii cu toate culorile pe ecran si s-a stins, sa fie de la placa video? Tin sa mentionez ca monitorul merge l-am testat la altcineva si merge, ce sa aiba? cand vreau sa deschid pc imi arata sters zici ca ar fi chineza stearsa. Ajutati-ma, vreau sa il repar cat de repede se poate dau funda +vot celui ce ma ajuta. Nu comentati in necunostiinta de cauza va rog seriozitate.Sarbatori fericite!

2 răspunsuri:
| Florin123345 a răspuns:

Cel mai probabil ai luat un virus puternic ce ti-a afectat tot soft-ul reinstaleaza windows-ul, verifica daca placa video functioneaza adica acel cooler daca se invarte daca nici una din variantele acelea ar trebui sa mergi la cineva ce iti poate da un verdict pentru ca daca nu il vezi nu prea sti ce sa ii faci pentru ca ar fi multe cauze. Incearca ce ti-am spus mai sus, daca nu merge cheama pe cineva ce stie la tine. Bafta!

| AndrEey007 explică (pentru Florin123345):

Da dar nu am cum sa reinstalez windows--ul pentru ca nu se deschide adica cand sa porneasca windowsul isi da restart si dupa 1 restart/2 se inchide... pasta termoconductoare a fost schimbata acum 2 luni.