| YouGrowMeUp a întrebat:

SOOOOOOOOOhappy. poveste de dragoste cine vrea sa citeasca il avertizez de acum ca e ceva de citit happy. paiii intampalrea este din primele saptamani de scoala. il vedeam pe EL in pauze si el se uita dupa mine, mi-as fi dorit sa pot vorbi cu el. clasa noastra urma sa faca o excursie de 2 zile la olanesti si am aflat ca va veni si EL cu doi prieteni de-ai lui. in excursie a fooost fain fiindca el era prieten cu una distre fetele cu care stateam in camera asa ca el si prietenii lui au venit la noi si ne-am distrat suuper. in autocar am jucat adevar sau provocare si l-am pupat pe obraz. tot in autocar ne-am impartit mancarea si am discutat, ne intelegeam f. bine. ma indragostisem de el happy apoi la scoala ieseam pe coridor cu el si alti prieteni comuni una dintre acesti prieteni era si prietena mea cea mai buna. incepusem sa ne cunoastem f bine. de multe ori observam cum ma privea atent si cand vedea ca-l observ isi muta privirea repede, imi facea cu mana si se daea mare, dars tiam ca o place pe prietena mea cea mai buna sad totusi mai aveam o speranta... intr-o zi l-am intrebat daca ma palc si a zis ca sunt de tteaba dar nu ma place. a doua zi am aflat ca el mi-a zis nu doar pentru ca o place pe prietena mea. peste un timp m-am combinat cu altul si inca mai sunt cu el dar nu mai pot fi cu el pentru ca il plac pe baiatul asta sad.
ce parere aveti ce ar trebui sa fac? dati-mi un sfat!

14 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

E real? Sau inventezi?

| YouGrowMeUp explică (pentru onasis1961):

Da, chiar este real!

| Hermes a răspuns:

big grin Pai ti-ai dat singura raspunsul. Daca il placi pe asta cu care esti ce mai visezi la cai verzi pe pereti. Lasa trecutul si priveste inainte. NU putem avea orice partener ne dorim din pacate. dar asta nu inseamna ca nu putem gasi unul care sa ne multumeasca pe deplin

| CityOfSatan a răspuns:

E inutil sa renunti la o relatie cu cineva care te iubeste pentru altul caruia ii e indiferent ce faci.Dar daca nu il iubesti pe actualul, ar fi mai ok sa va despartiti, pentru ca exista riscul ca el sa se ataseze tot mai mult de tine, iar tu sa ii dai papucii cand ii e lui lumea mai draga, asa ca nu merita.Alegerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca si in realitate vorbesti asaaa...atunci e grav.
Grow up!

| MihaiGe a răspuns:

Fa-ti ce iti spune sufletul si inima nu asculta parerile celorlalti.
Bafta!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu stiu ce e mai trist, felul in care te exprimi sau povestea ta penibila.

| notsurewhoiam a răspuns:

Pai daca nu iti place de actualul nu te mai folosi de el ca sa uiti de celalalt pentru ca nu vei reusi, iar de celalalt incearca sa te distantezi pentru ca daca esti tot timpul in contact cu el prin ceilalti prieteni sau in preajma lui, nu o sa poti sa-l uiti si o sa te framanti pentru ca e intr-o relatie.

| paceandlove a răspuns:

Fa ce-ti spune inima asta conteaza, iar astea-ti sunt sentimentele nu ai ce sa faci

| FashionQueen a răspuns:

Tu cati ani ai? Dupa cum te exprimi pari ca esti la clasa 1, iar povestea ta jalnica scrisa vai de mama ei (abia daca se poate intelege ceva) lasa de dorit. Pune mana pe carte si invata sa te exprimi si apoi uita-te dupa baieti! straight face Groaznic.

| LolaLoVeCrazy a răspuns:

Sooo daca prietenul tau din prezent te place cu adevarat... poti uita de celalalt parerea mea...adica stiu si eu ca e greu.dar asta e.

| 10danny0499 a răspuns:

Sfatul meu, ai mare atentie sa nu faci un pas gresit.Iti place de el, nu poti controla inima, dar nu merita sa suferi in felul asta.Mai bine iti urmezi inima, dar si mintea.Esti intr-o situatie dificila,dar daca tipul nu te place ce poti face? Pune-te in locul lui, daca cel mai bun prieten al lui te-ar placea, dar tu nu ai fi interesata ce ai face? Cred ca ai proceda la fel.
In plus, din cate zici, tie iti place de actualul tau prieten.Erai indragostita de acela, si apoi acutalul prieten a venit in viata ta si tu il placi.Dar daca il placeai cu adevarat pe cel despre care ai povestit, nu te mai indragosteai iar.Deci,te-ai cuplat cu cel care te va face sa il uiti pe respectivul;-).

| dragut1992liviu a răspuns:

Ar trebui sa fi mai hotarata si sa faci ce crezi ca e mai bine pentru tine.

| Alexa1995alexa a răspuns:

Cati ani ai?