| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa scuzati categoria, dar cred ca e cea mai accesata!
Buna tuturor!
Am 18 ani si trec in clasa a 12-a!
Ai mei ma bat la cap cu BAC-ul,sa termin cu relatia actuala si sa o las mai moale cu facebook,telefon,pc, etc laughing Mi se pare imposibil!
Mai ales sa renunt la iubita mea!
Suntem la distanta (35 km) dar ma iubeste si o iubesc!
Suntem impreuna de aproape 10 luni,si este cea mai scuuumpa din lume!
Trecand peste,problema cea mare este... VREAU SA MA ANGAJEZ NEAPARAT! Ai mei ma enerveaza cu chestii de genu' "muncim pentru tine, te tinem in scoala si tu nu faci nimic" sad Ma simt aiurea...in plus sad O data am vrut sa ma arunc in fata unei masini sad Saptamana viitoare o sa particip la un interviu la firma de cablaj din Arad! Sunt 100% sigur ca o sa ma ia!
Problema este insa scoala sad Evident ca o sa plec la Arad...firma ofera cazare din cate stiu, si salariu de 1000 ron brut,dar pot face si ore suplimentare, care sunt platite 75%!
Ce fac cu scoala?
Sincer, bac-ul nu reprezinta ceva important pentru mine!
Pe viitor urmeaza sa plec in strainatate pentru un an sau 2 si apoi cu banii stransi sa-mi deschid o afacere in tara,deci n-am nevoie de diploma de bac pentru a fi angajator!
In fine,am nevoie de idei! Daca ma angajez la Arad la firma, clasa a 12-a o pot face in paralel la seral? Ma gandesc ca poate asa nu pierd un an!
Trebuie mutatie? Daca da, atunci cum se face?
Exista licee seral in Arad?
Ce parere aveti?
Ofer funda + vot!
URGENT!

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De acord cu primul răspuns. Aș mai adăuga nerealist și tembel.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Esti un idiot.

| Radu284 a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Ce raspuns bine argumentat...

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru Radu284):

Vezi toata argumentele in intrebarea lui.

| whatzZzupp a răspuns:

Daca tu crezi ca te poti duce intro tara pentru 2 ani si apoi sa ti deschizi afacere in ro,... gandeste-te ca si in tara aia o sa ai nevoie de mancare, taxe, transport, cazare etc ori unde te duci in lume va trebuie bani ca sa traiesti si daca tu crezi ca e asa usor sa ti deschizi o afacere fara sa ai contacte sau educatie... GOOD LUCK