| Barbaneagra_Doina_1994 a întrebat:

Va rog si eu sa ma ajutati,m-am despartit de sotul meu si as dori sa ne inpacam,sotul numai vrea sa fi cu mine, dar ey ini doresc acest lucru, nu doresc s-al pierd sunt disperata viata mea fara el e pustie, sadsadsad pling intr-una

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multumeste-te cu situatia si invata din greseli ca sa nu le faci din nou cu alt barbat

| RAY a răspuns:

De ce numai vrea sa fie cu tine? il enervezi? il cicalesti? numai esti asa cum erai o data fizic? nu faci sex des? nu i arati afectiune? esti enervanta de fel, is multe chesti daca macar incercai sa te scimbi ala nu fugea de langa ine ca barbatul se adapteaza nu are pretenti mari

| sofisis a răspuns:

Si daca tu vrei, ce?
E problema ta. Nu poti sa obligi omul sa fie cu tine doar pentru ca nu vrei tu sa intelegi realitatea.
Nu va inteleg pe voi(si nici nu va suport), femeile astea care va identificati 100% cu un barbat. Nu te mai vrea? Foarte bine. Sunt 100 altii care te vor.
Da, inteleg sa suferi ca un caine pentru pierderea unui parinte, a unui copil, a unei rude apropiate, un prieten de-o viata.dar pentru un pu****u...nu pricep.
Si cel mai probabil, nu te mai vrea pentru ca e cu alta..nu? Si mai patetic.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa discuti cu el. Daca tot nu va dori sa va impacati, atunci cel mai bine ar fi sa incerci sa treci peste.

| Radu284 a răspuns:

Tu te-i despartit de el, sau el de tine?

| Lawliet14 a răspuns:

Mergi la o manastire! Citeste un acatist pentru dragoste nestricata...

http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=14015

| 7octombrie a răspuns:

De ce nu ai lamurit aceste aspecte inainte de despartire? Acum e prea tarziu, dar totusi incearca sa discuti cu el, poate situatia se va remedia, zic eu.