| Miruna0909 a întrebat:

Vi se pare normal ca parintii sa va bage nu stiu ce apropouri in legatura cu banii primiți de majorat, de la invitati, rude, prieteni? La modul că "doamne cati bani a primit fata noastra", tot aduc vorba de banii mei, de parca vor să îi ia, oricum nu au nici un drept.
Ce parere aveti de treaba asta, de apropourile astea? Ar fi asa cum zic eu?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai facut majoratul, deci ai si obligatii legale.
Parintii ti-u platit majoratul.
Dar daca nu "te socotesti" ci ei, de acum te pot pune sa platesti cota ta parte din toate cheltuielile (din chirie/impozit, facturile lunare, mancare consumata, etc.).
Din banii primiti la majorat RAPID poti ajunge boschetara muritoare de foame! tongue

| Simpatic a răspuns:

Este ca in piese eu am anii tu ai banii, suntem ca americaniiwinking

poate glumesc cu tine parintii...dar cred ca ai dreptatea ta, daca cineva glumeste mai mult de 2 ori pe acelasi subiect in aceeasi zi, nu stiu cat e gluma!

sunt banii tai si asta e!

| Hyperion7 a răspuns:

Daca situația voastră este una buna, stabila, nu.Pentru că na, ai și tu nevoile tale.
Dar daca situația voastră e una, sa zicem dificila pe o perioadă nedeterminată/determinată, atunci poate că ar trebui sa îți ajuți părinții.

| ioana748 a răspuns:

Petrecerea pe ce bani a fost facută?
Eu cred ca glumesc cu tine.
Nu mai au nici un drept si nici obligatiihappy

| Cosmin3412 a răspuns:

Dacă au nevoie de bani eu zic sa le dai si lor fără să ceară ei.
Sunt părinții tăi. Nu fii egoistă. Pana la urmă majorarul tot pe banii lor l-ai făcut.

| Miruna0909 explică (pentru Cosmin3412):

Esti tu asa sigur ca e pe banii lor?

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Miruna0909):

99,99%.