| ElvySweet a întrebat:

Voi ce faceti atunci cand vreti sa va despartiti de iubit/iubita?

Cum va despatiti de iubit/iubita?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cand te desparti de cineva, banuiesc ca ai strans in tine ceva durere/gelozie/durere sufleteasca si la un momentdat te hotarasti ca nu merita sa stai lasnga o astfel de persoana, asa ca cel mai corect e sa ii zici in fata, si sa clarifici situatia, apoi pa.
in momentul care tu esti maltratata, crezi ca merita a 2 a sansa?
O zi frumoasa sa aihappy

| Rizer a răspuns:

Poi inainte de aface acest mare pas trebuie sa te gandesti bine daca merita sau nu.Caci mai rar cazuri de a te intoarce. Vorbesti sincer cu partenerul,ii spui clar, ca numai simti nimic pentru el/ea fara sa se supere fara cearta, panarama sau alte conflicte, sau eventual luati o pauza sa vedeti cum va e mai bine, dupa care ganditi la rece ce aveti de facut!

| EdiT a răspuns:

Aș lua telefonul cu mine, și aș începe să cânt: Aaadio, visul frumos s-a terminat...(http://www.youtube.com/watch?v=cRaqS0ZhFwc)

| EaEmma a răspuns:

Depinde si din ce motiv te desparti,(nu mai merge nu are rost sa lungim povestea, tu pe drumul tau eu pe al meu, succes in continuare si pa)

| PandaEcrazy a răspuns:

Trebuie sa-i spui direct ori sa adopti un comportament cat mai retreas pentru a-l face sa se gandeasca daca tu il mai vrei

| cataleya a răspuns:

Ii spui in fata ca lucrurile nu mai pot merge intre voi si ca iti pare rau.Dar nu are niciun rost sa mai fiti impreuna daca nu va mai iubiti happy

| DeepTrance a răspuns:

Ce faceam si inainte sa ma despart!

| convalarieMarius a răspuns:

Ma despart direct sau facand o aluzie clara la asta. Ce-i mai rau e ca acum regret pasul asta si probabil e tarziu. Trebuie sa te gandesti bine inainte sa iei decizii de genul asteia