| LeeMinHo00 a întrebat:

Voi nu va simtiti singuri? Voi nu aveti nevoie de un prieten cu care sa vorbiti?
Pe mine nimeni nu ma accepta asa cum sunt, viata asta e nasoala, sunt urata si proasta. Nu am nimic bun... taca'miu vrea sa ma dea afara din casa, si pe mine, si pe mama. Iar eu sunt la facultate. Nu am avut niciun prieten...
Stiu ca par chestii banale, dar nu e chiar asa...

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si eu nu am prietena, dar avantajul meu e ca stau singur si nu am batai de cap cu nimeni. E buna singuratatea, recomandata in timpurile actuale pentru ca lumea e mincinoasa, inseala si profita de bunul simt. Cand vrei sa ai prieten trebuie sa stii ca vor exista certuri, alti parteneri, etc. Tiganie ce sa zic.

| RAY a răspuns:

Hai sa formam un cuplu noi doi si eu sunt singur

| RAY a răspuns:

Da o poza sa te vedem, proasta nu esti, cauta un loc de munca, sigur ca ma simt singur ma simt fericit, nu vad de ce as nevoie de cineva sa fiu fericit sunt atatea de facut singur. cateodta da la cat de ipocrita e lumea ce rost are sa te increzi in cineva

| anonimg a răspuns:

Http://www.azsromania.org/HLL/Cap52.htm
Pe site-ul de mai sus, la capitolul 52 intitulat "Păstorul divin", vei găsi încurajări deosebite. Vei găsi speranță si nădejde; vei găsi cu adevărat ceea ce cauti, ceea ce ai nevoie.
Te sfătuiesc ca pe o soră -citește tot capitolul si lasă-L pe Dumnezeu să-ti umple inima cu pacea și prezenta Lui.

"În toate încercările noastre, avem un ajutor care nu lipseşte niciodată. El nu ne lasă să luptăm singuri cu ispita, să ne batem cu răul şi să fim în cele din urmă zdrobiţi sub poveri şi întristare.Cu toate că acum este ascuns de privirea muritorilor, urechea credinţei poate avea glasul Lui, zicând: "Nu te teme; căci eu sunt cu tine". "Eu sunt Cel viu. Am fost mort şi iată că sunt viu în vecii vecilor". Apoc.1, 18.Am suferit întristările tale, am trecut în luptele tale, am dat piept cu ispitele tale; şi Eu am plâns. Cunosc chiar şi durerile prea adânci ca să poată fi rostite la urechea unui om. Să nu crezi că eşti singur şi părăsit. deşi suferinţa ta nu mişcă nici o coardă sensibilă în vreo inimă de pe pământ, priveşte la Mine şi vei trăi. "Pot să se mute munţii, pot să se clatine dealurile; dar dragostea Mea nu se va muta de la tine şi legământul Meu de pace nu se va clătina, zice Domnul care are milă de tine." Isaia. 54, 10.

| J0B0MAT a răspuns:

Esti prea buna pentru ei! Nu faci parte din turma.'Nu esti tu urata.Societatea e aia urata."(dupa cum zicea draga de marilyn monroe)

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu chiar.
Daca ai impresia ca nimeni nu te accepta inseamna ca fie nu ai incercat destul, fie te-ai imprietenit numai cu oameni nepotriviti. Daca vrei sa ai prieteni tu trebuie sa incerci sa ii faci. Nu o sa vina ei la tine.
Cat despre situatia pe care o ai in familie, este ceva ce parintii tai trebuie sa rezolve intre ei. Sunt convinsa ca daca se va ajunge ca tatal tau sa va dea afara din casa, veti gasi o solutie.
Iar despre faptul ca nu ai avut niciodata un prieten, nu este sfarsit de lume. Ai inca suficient timp sa iti gasesti un prieten.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu esti singura care are probleme, cu totii avem, nu trebuie sa victimizezi.
Si da, stiu ca uneori ai nevoie sa te descarci, sa ai un prieten bun, sa vorbiti mereu si sa va spuneti toate secretele, iar cand crezi ca ai gasit unul realiezi ca el e altfel, nu e asa cum ti l-ai imaginat.
Eu nu am niciun prieten, nu vorbesc cu nimeni, dar absolut cu nimeni si nu exagerez. Nu am nici prieteni virtuali, nici reali...
Si sa stii ca in ultima vreme mi s-au intamplat si mie chestii asemanatoare tie, cu batai si amenintari, cu reprosuri si multe alte lucuri...Nu m-am plans niciodata, nici acum nu o fac. Nu o sa incerc sa-ti insir o groaza de calitati pe care cu siguranta nu le ai doar ca sa te faca sa te simti mai bine, dar un lucru iti spun sigur, invata sa ai incredere in tine, asta e cel mai important.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu te baga cu Ray! Ala nu e bun de sot, vrea numai hutza-hutza. DAR SCUZE, proasta nu pari a fi! Ca nu esti frumoasa, n-ai ce sa faci decat sa te accepti. Chiar atat de greu e de gasit o persoana cu care sa iti petreci viata? Esti sanatoasa, nu? Gandeste-te ca altii poate sunt intr-o situatie mai rea decat a ta.

| pufulescu a răspuns:

Stai asa ca de-abia ai inceput cu hopurile! Eu am cu cine vorbi online dar nu e suficient, te asigur! Nu mai gandi asa fiindca ai sa te retragi si mai mult, nu vei mai putea avea relatii sociale cu nimeni. Arunca-te orbeste in relatii, alta sansa nu ai! Daca stai sa cantaresti fiecare pas si cuvintel ramai singura, fiindca pana la urma asa e cum spui, tu iti esti singurul prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Complicat...

| iSwag a răspuns (pentru anonim_4396):

Mama, ce ai ajutat-o. Bravo :*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. nici acum si nici inainte sa am prietena. am invatat de mic sa nu ma bazez pe "prietenii" si rahaturi de genul plus ca munca si sala imi tin timpul ocupat destul de mult. incerca sa faci un sport ceva. si la faza cu " sunt proasta" nu prea cred. cineva prost nu se duce la facultate, parerea mea. " Nu am avut niciun prieten..." ai incercat macar sa te bagi in seama cu altii? sper ca nu astepti sa te bage altii in seama mereu ca asa nu oduci nicaieri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine isi doreste sa existe o persoana dispusa sa asculte orice, la orice ora, fără sa judece. Din păcate, oricat de mult ne dorim, nu exista. Dar asta nu înseamnă ca esti singura. Niciodată nu vei fi singura. Cu siguranta exista undeva pe lângă tine măcar o persoana care te simpatizează. Trebuie doar sa fii Putin mai atenta in jur. Exista o vorba: "Pe cerul cuiva, esti cea mai frumoasa stea". Acum fugi la oglinda si uita-te mai atenta. O sa vezi ca de fapt esti frumoasa. Toti suntem frumosi in felul nostru. Ok..nu te uita la poza mea de profil ca nu ma ajuta deloc in momentul asta laughing) Deci, scumpo, mai relaxeaza-te Putin si încearcă sa fii mai atenta la ceea ce se petrece in jurul tau. Ca nu e deloc cum crezi tu. Iti garantez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici tu, eu te cred!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ai prieteni si tot sa te simti singur.

| CristinaSNC a răspuns:

Nu te ma invinovati! esti unica, speciala, frumoasa ( cu diguranta esti ), dar mai ales esti desteapta, nu oricine se duce la facultate! Ca sa nu te mai simti singura du-te si inscrie-te la un sport de grup, acolo vei cunoaste persoane noi, iti poti gasi si jumatatea.
Numai bine kiss!

| Dante30 a răspuns:

Draga mea, ceea ce urmeaza sa spun nu sunt dulcegarii sau complimente, e doar felul meu de a fi.
Eu te iubesc, si te aprob ca persoana/om, si indiferent ce ar spune ceilalti despre tine eu iti pot/voi fi cu o vorba/gand bun alaturi, ca de imbratisare nu iti pot oferi de aici din Craiova nu?
Nu sunt chestii banale deloc, mai ales ca le simti doar tu cu o anumita intensitate/efect asupra vietii tale.
Iar partea cu un prieten? Ce as vrea sa fiu ca altii sa ma destanui si gata aia e, Eu unul cel putin sunt o carte deschisa si orice as destainui/descarca nu ma ajuta, fiindca, ca si tine sunt un egoist sentimental, si degeaba ma asculta ala daca habar nu are prin ce am trecut/trec, si mai ales ca, cu totii preferam sa avem pe cineva care sa ne iubeasca/doreasca si aprecieze pentru ce suntem nu? atunci de ce m-ar ajuta conversatia cu un prieten? Ca sa imi aline singuratatea trebuie mai intai sa am incredere in el/ea, si daca o am tot degeaba fiindca la finalul zilei sunt doar eu in camera mea, in patul meu gol, cu gandurile si grijile mele, uitandu-ma in stanga/dreapta mea tanjind pentru cineva si pentru mine, Cred ca cu totii trecem prin asta, problema e ce refugiu/alinare avem ca sa mai uitam/incercam a da uitarii singuratatea.

| FunditzaWwW a răspuns:

In primul rând nu exista om prost sau urat doar caruia nu ii place sa se cultive frumusetea e in interior nu in exterior unde este ambalajul nu asculta ce zic toti frustratii făcuți la galeata, cred ca esti deosebita prin faptul ca esti diferită, originala, asa ca -Nu pune, nu pune la suflet tot ce auzi in jur, esti frumoasa desteapta si unica prin faptul ca exiști si lupti.Eu sunt deja amica ta TPU e friendzone cu oameni minunați si mai putin, nu ai nevoie de oameni care sa iti spună ca esti deosebita trebuie sa o sti tu nu ai nevoie de oameni care sa te ridice de la pamant tu poti singura pentru ca toti putem ...caută-ți un job ia-ți o chirie si fi inpacata ca tatăl tau o sa își revina intr-o zi pentru ca se aproprie batranetea si o sa tragă la familia pierdută, iarta-l ca sa traiesti inpacata fara remuscari de-a lungul vieții.Star a new life because you are strongher than you think and you can.

| FunditzaWwW a răspuns:

Start*

Răspuns utilizator avertizat
| Chocoleataa a răspuns:

Hey Buna! Stiu ca viata este grea pentru unii dintre noi! Si probabil ca iti vine adesea sa te intrebi,, De ce dintre toti oamnenii trebuia sa mi se intample tocmai mie asta,,...dar nu trebuie sa te simti singura...gandestete te ca eu in momentul acesta cand scriu m am gandit la tine si la problema ta si vrrau sa te ajut cu cateva sfaturi...
In primul rand nu esti proasta!
Spui ca nu ai nici un prieten si imi este greu sa cred acest lucru ..mai ales ca esti la facultate! chiar nu ai nici o colega sau coleg cu care sa iti petreci putin timp? dar daca intr adevar este asa ...incearca sa descoperi problema din cauza careia nu ai prieteni. poate problema e la tine ..fi comunicativa, sociabila..etc.
In ceea ce priveste problema cu tatal tau ..aici este mai complicat...dar gandeste te la un singur lucru..chiar daca ti se pare greu de crezut oamenii buni intodeauna vor avea de castigat.iar eu sunt sigura ca in curand fericirea va aparea si in viata ta!

| LyHoney a răspuns:

Si eu ma simt singura si am nevoie de cineva cu care sa vorbesc. Si sunt dispusa sa te ascult :* Imi poti lasa facebook-ul daca vrei! big hug Sunt sigura ca o sa avem multe de vorbit! :3

| LyHoney a răspuns:

Eu locuiesc singura si am aproape 17 ani! Nu am simtit niciodata cum e sa ai o familie. Mama locuieste intr-un sat vecin la iubitul ei iar tata a plecat cand aveam eu 6 ani. Am avut o relatie de 3 ani care s-a terminat recent! Nu esti singura care ai probleme. Si imi pare rau pentru tine sad Incearca sa te bucuri de viata! Spre exemplu eu incep niste cursuri de dans.batting eyelashes Accepta viata asa cum e ea si incearca sa construiesti ceva mai bun pe viitor! Sunt sigura ca o sa fii fericita la un moment dat! Legat de familia ta. Incearca sa pregatesti ceva frumos sa faceti impreuna. Gen sa gatiti ceva. Sau sa mergeti la cina undeva doar voi si sa vorbiti deschis. Poate o sa se calmeze lucrurile intre voi. :* Multa bafta. Si capul sus happy Si nu mai zi ca esti urata. Uita-te mai bine in oglinda si zambeste, o sa vezi cat de frumoasa poti fi happy! Priveste viata din alt unghi si incearca sa faci chestii noi care sa te bunadispuna! >big grin

| Dante30 a răspuns (pentru LyHoney):

Degeaba ii spui asta, persoanele optimiste ca tine au o baza/origine de unde se trage acea dorinta de a vrea constant mai mult si de a fi fericiti, nu toti putem gandi asa si degeaba tu si N alte persoane ii vor spune ei/mie sau altor persoane cazute in groapa singuratatii/dificultatilor puse de lume pe umeri nostri, daca in final cei mai multi dintre noi ne multumim cu firimituri, caci vrem sa incepem schimbarea de undeva nu zic ca nu, dar sunt atat de multe de facut incat nu stii de unde sa incepi, si cand mai stai si te uiti si in jurul tau si constientizezi ca esti inconjurat de ignoranti/ingamfati/orgoliosi, si ca tara asta de ca**t nu iti ofera mai nimic, atunci cum vrei sa fi fericit, cand tu ca individ esti egal cu 0?
Si nu, nu sunt negativist/depresiv, sunt doar realist!

| anne3798 a răspuns:

Si eu am nevoie de un prieten cu care sa vorbesc off crying apropo am o verisoara care si ea se simte la fel de singura si se uita la filme coreene mereu, iar actorul ei preferat este Lee Min Ho, (si eu m-am uitat la cateva filme cu el, mai ales City Hunter *-*)pacat ca e micuta..are 13 ani happy ea se regaseste in filmele coreene si daca ai fi fost mai mica ati fi legat o prietenie.zic si eu happy

| OctavianT a răspuns:

Am citit textele tale de pe acest site si sincer iti spun ca esti o persoana deosebita. Daca poza de profil te reprezinta, iti pot spune ca esti si extrem de draguta.
Referitor la prieteni... vin si se duc. Daca ajungi sa ai doi prieteni buni esti norocos ca persoana. Si eu eram ca tine la varsta ta. Debusolat total, singur si marginalizat. Si acum sunt folosit pe post de exemplu.
Important e sa iti vezi de drumul tau, sa iti setezi un tel si sa incerci sa il atingi.
Tine capul sus si ai incredere in tine. Asta se va vedea din exterior.

| HOHOHO06 a răspuns:

Da este o situate foarte complicata dar ca sa te linistesti iti voi spune ca nici eu nu am un prieten adevarat pentru ca in ziua de azi it este preeten doar atunci chind ai bani dar ca sai chistigi cuiva increderea ajutal la o nevoie atunci vei fi si tu ajutata incearca am nimerit si eu in asa situate dar totul e trecator si chind ma uit in oglinda si eu tot asa ma ghindesc ca sunt urit si numi voi gasi niciodata o fata dar nu e asa si nu esti proasta asa iti pare tie nu-i asculta pe cei care nu vb ce trebuie ajuta pecineva la un moment foarte greu si ele crede-ma ca iti va veni cel mai bun prieten iar lui taicatu chiar daca pare a f banal pe mine m-a ajutat sa lipsesc de acasa 2 zile apoi mi-a cazut in genunchi cred ca tiam ajutat mult bafta!

| HOHOHO06 a răspuns:

Da este o situate foarte complicata dar ca sa te linistesti iti voi spune ca nici eu nu am un prieten adevarat pentru ca in ziua de azi it este preeten doar atunci chind ai bani dar ca sai chistigi cuiva increderea ajutal la o nevoie atunci vei fi si tu ajutata incearca am nimerit si eu in asa situate dar totul e trecator si chind ma uit in oglinda si eu tot asa ma ghindesc ca sunt urit si numi voi gasi niciodata o fata dar nu e asa si nu esti proasta asa iti pare tie nu-i asculta pe cei care nu vorbesc ce trebuie ajuta pe cineva la un moment foarte greu si el, crede-ma ca iti va veni cel mai bun prieten iar lui taicatu chiar daca pare foarte banal pe mine m-a ajutat sa lipsesc de acasa 2 zile apoi mi-a cazut in genunchi cred ca tiam ajutat mult bafta!

| NadineCasiana13 a răspuns:

Pff..Stiu si eu cum te simti.Sa fii singur,sa nu te inteleaga nimeni,sa te urasca toti,sa crezi ca nu esti bun de nimic.dar trebuie sa lupti! Sa ai rabdare, incredere in Dumnezeu, fiindca el nu ne paraseste niciodata. Faza cu prietenul, ai putea sa iesi in oras, sa-ti faci prieteni nu tot timpul inchisa in casa.Ai putea merge la o biserica|manastire si sa-i spui parintelui prolemele tale si el iti va da niste rugaciuni folositoare pentru asa ceva.Am trecut si eu printr-o perioada mai nasoala din viata mea, si eu la randul meu am fost la o manastire si m-a ajutat foarte mult.M-am rugat neincetat si am primit ceea ce am vrut.Dar daca mergi sa o faci tot timpul.Si nu cred ca esti proasta si urata.Ai si tu calitatile tale, ca noi toti.Ai putea sa faci o schimbare de look.Ca de ex :sa te tunzi, sa te vopsesti, sa mai slabesti (daca trebuie), sa mergi la cumparaturi si poti sa-ti cauti un loc de munca. Orcum iti urez bafta si tot binele din lume :*!