| qelias a întrebat:

Am o problemă. Din minut în minut îmi apare o fereastră pe ecran care mă întrebă : "How do you want to open this type of file (.tmp)? Cum pot scăpa de blestemăția asta ca să pot măcar vedea un film fără să butonez mouse-ul? Dacă dau un click în exteriorul ferestrei dispare pentru fix 1 minut. Mulțumesc anticipat

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Intra in : panou de control
-Sistem si Securitate
-Centru de Actiune
In pagina deschisa la dreapta vei gasi : Recuperare - dai clic
- apoi - Deschidere Restaurare Sistem
bifeaza : Se alege un punct de restaurare
- Dai clic pe 1 data care crezi tu ca atunci NU avea-i probleme cu pc-ul, apoi dai clic : urmatorul si gata.
Daca ai un antivirus dezinstaleaza-l pana vei face asta, cateodata face probleme antivirusul...
Acum aceasta restaurare poate dura si 1 ora, depinde la cat de veche va fi data aleasa de tine si cate programe ai instalate pe pc, dar important e ca se va rezolva orice problema 100%! Bafta!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ai o eroare in windows! Restaureaza pc-ul la un moment anterior! Bafta!

| qelias explică (pentru lpavel):

Ai putea să-mi scrii ce anume trebuie să fac? Am Windows 8.1. Consideră-mă un copil mic. Este prima dată cand mi se întâmplă așa ceva...

| lpavel a răspuns (pentru qelias):

Intra in : panou de control
-Sistem si Securitate
-Centru de Actiune
In pagina deschisa la dreapta vei gasi : Recuperare - dai clic
- apoi - Deschidere Restaurare Sistem
bifeaza : Se alege un punct de restaurare
- Dai clic pe 1 data care crezi tu ca atunci NU avea-i probleme cu pc-ul, apoi dai clic : urmatorul si gata.
Daca ai un antivirus dezinstaleaza-l pana vei face asta, cateodata face probleme antivirusul...
Acum aceasta restaurare poate dura si 1 ora, depinde la cat de veche va fi data aleasa de tine si cate programe ai instalate pe pc, dar important e ca se va rezolva orice problema 100%! Bafta!