| anonim_4396 a întrebat:

Acum cativa ani pe Tvr 1 se difuza un serial coreean(cred, sau japonez) foarte impresionant(acum aproximativ 8-10 ani).
Imi amintesc ca se numea ceva in genul:"Imparatia vanturilor" sau "Fratele vant"...sau personajele/locurile din serial purtau aceste nume thinking
In serial era vorba despre un razboinic ce se lupta cu o sabie si imi amintesc o secventa din serial in care protagonistul "a trecut" in zbor peste o casa in stil traditinal in timp ce se lupta cu un inamic.
Serialul continea si o poveste de iubire intre personajul principal si o anumita eroina.
Casele si imbracamintea personajelor erau traditionale.

Stie cineva numele serialului?-sau macar unde as putea gasi o anumita grila de programe din acea perioda(pentru a gasi numele serialului)?

Tin foarte mult sa gasesc numele acestui serial deoarece cred ca este primul serial coreean vizionat (si ma apuca nostalgia- vremurilor trecute ) happy deci ofer o funda pe masura muncii depuse!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Notyourbusinesskid a răspuns:

Poate e Taramul vantului/ Regatul vantului http://www.filmecoreene.com/2011/02/kingdom-of-winds-2008-subtitrat.html

| anonim_4396 explică (pentru Notyourbusinesskid):

Multumesc pentru raspuns! (din pacate nu e serialul pe care il cautam-desi vazand descrierea s-ar putea sa doresc sa-l vizionez in viitor...

Mi-am reamintit faptul ca personajul principal avea parul lung, despletit, alb...

| Notyourbusinesskid a răspuns (pentru anonim_4396):

Singurul pe care mi-l amintesc cu parul alb e Cheon Eum-Ja din Faith https://c1.staticflickr.com/9/8203/8154947647_7163a830f6.jpg

| anonim_4396 explică (pentru Notyourbusinesskid):

Seamana foarte mult personajul principal din serialul cautat de mine cu personajul din linkul postat de tine din serialul ''The Faith''...
din pacate Nu are cum sa fie acelasi deoarece serialul ''The Faith ''am vazut ca s-a difuzat in anul 2012 (si nu cred ca pe TVR 1/Tvr 2)?! unde serialul pe care eu il caut s-a difuzat integral la acel moment...
In plus, Lee Min Ho(care am vazut ca face parte din distributia serialului ''The Faith'') din cate stiu nu juca in filme la vremea aceea...

| Notyourbusinesskid a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea sunt toate serialele coreene difuzate in Romania http://supermarketuldefilme.blogspot.ro/......tv-in.html

| anonim_4396 explică (pentru Notyourbusinesskid):

Multumesc mult!