| Pisicuța a întrebat:

Acum multi ani am vazut un film Horror[revelionul 2004-2005] si vreau sa aflu cum se numea.Era cu niste adolescenti care au mers intr-un oras nu stiu care si acolo era o baba nebuna si inca un tip care ii facuse pe toti in ceara[le cuseau acolo nu stiu cum]. Stiu ca era o secventa unde o fata ramase singura[s-au dus toti, ii cususe baba aia] si era intr-o masina si tipul ala care era cu baba o cauta si pe ea sa o faca de ceara da atunci fata aia avea niste unelte acolo si incerca sa se apere si mai era inca o secventa unde tipul ala care era cu baba primise o sageata in spate si ii venise pana in piept.La inceputul DVD-ului era o masca asezata pe ceva de metal luminata un pic de sus.Parca se numea Masca de Ceara[The Mask] da am cautat si nu am gasit ce cautam.Help?
P. S. mi-a placut ff mult si vreau sa- vad din nou :X.

2 răspunsuri:
| love13 a răspuns:

Pai eu am vazut ceva asemanator "Casa de ceara"[house of wax] dar nu era cu o baba.Erau cu 2 tipi [unu era din ceara] care au facut un oras [ca oameni] din ceara.Si niste adolescenti au venit sa vada un meci.Si s`au oprit in acel oras si astia i`au prins.Erau 5 adolescenti din care doar 2 raman pana la sfarsit[fratele si sorahee hee] Erau faze cand tipu rau ia taiat degetul fetei sau cand ia lipit gura mai multe faze si la sfarsit casa se topeste si tipi mor in ea.Na nu stiu daca la acesta te referi, dar a fost super si filmu asta!; x

| Pisicuța explică:

@lovepink12 eeera ceva de genu, dar nu cred