| Bejan_Mara_Ruxandra_1998 a întrebat:

Am vazut pe la inceputul anului pe ProTV un film caruia i-am uitat numele era cam asa:
Doua familii se intelegeau foarte bine
In timp ce membrii lor se stransesera sa manance fetele lor cam de 8-9 ani au disparut nu mai stiu daca ambele ia acelasi timp
Au fost cautate. Mult timp dupa, hainele lor au fost gasite
Parintii le-au recunoscut dar doar tatal uneia dintre fete a continuat sa spere ca sunt in viata
Criminalii erau 2 batrani care dupa ce le murise fiul au renuntat la a mai crede in Dumnezeu
Vroiau sa se razbune moartea copilului rapind si chinuind pana la moarte altii
Cand tatal a ajuns la casa lor a fost otravit si inchis intr-o groapa peste care era asezata o masina acolo a gasit un fluier rosu care apartinea copilei lui.
Fetele au fost gasite
In timp ce criminalistii cercetau proprietatea batranilor tatal inchis in groapa a ingeput sa fluiere ajutanduse de ce gasise.
aici se tarmina filmul, cand unul din politisti il aude
in film mai apare si un nebun care desena in continuu un fel de labirinte
peretii apartamentului sau erau si ei acoperiti cu astfel de desene

Stiu ca am scris foarte mult dar e filmul meu preferat si vreau sa stiu ce nume are.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Filmul se numeste "Prisoners" (2013)

http://www.imdb.com/title/tt1392214/

0 răspunsuri:
Întrebări recente