| Tomcat13 a întrebat:

Am vizionat mai demult un film. Descrierea este urmatoarea: Planeta Pamant inghetase. Doar cativa oameni supravietuisera. Doi sau cativa dintre acesti supravietuitori s-au dus undeva ( nu mai stiu unde, nu am vazut filmul de la inceput). Ei s-au intors (in film aparea imagine New York-ului inghetat) la ceilalti supravietuitori, care se aflau intr-o camera mare, o biblioteca. Aruncau orice din acea camera intr-o soba ca sa nu inghete. Si toti asteptau aproape inghetati pe o canapea imensa. Pana au ajuns in acea incapere, cei doi oameni care plecasera, ii urmareau un val de zapada (sau altceva, asa imi amintesc- stiu ca blocau o usa imensa dupa ei in timp ce erau atacati). Aaaaa! Parca ei erau blocati si cei doi au reusit sa scape, nu stiu, chemau ajutoare? Si cand s-au intors, la "suprafata" zapezii din lume erau si alti supravietuitori care asteptau sa fie salvati de niste elicoptere. De fapt, ii salvau si toti erau fericiti. Aaaa! Si inca un lucru: pe cand cei doi oameni erau in asa zisa "misiune" a lor (nu stiu exact ce anume faceau) unul dintre ei inghetase, iar celalalt ii dadu sacul sau de dormit? Parca aveau si un cort. Si acela inghetat murise?

Scuzati-ma daca nu intelegeti mare parte. Am spus tot ce isi amintea memoria mea.

Ok. Oare stiti cum se numeste acest film in care m-am aventurat in descriere? Scuze. A fost asa luuuung! Parca era pe ProTv. Conteaza acest amanunt?

Multumesc! kisswinking

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Vezi aici:
The Day After Tomorrow
http://www.imdb.com/title/tt0319262/

| Tomcat13 explică (pentru horia2012):

Multumesc mult!

| horia2012 a răspuns (pentru Tomcat13):

Cu placere.