| FANDecE a întrebat:

astazi m-am uitat la ultimul episod din Yu-Gi-Oh! al 224-lea episod, dupa ce l-am vazut am zis ca trebuie sa fie si continuarea...nu are cum sa se termine asa...am cautat peste tot si n-am gasit nimic, tot ce am gasit scria ca acela e ultimul episod.Ma poate ajuta careva? nu cred ca acela e ultimul. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Buna. Dupa seria Yu-Gi-Oh! Duel Monsters urmeaza Duel Monsters GX.
Te anunt ca in seria a doua o sa fie un alt protagonist (Yuki Judai).
Yugi isi face aparitia doar in primul episod foarte putin timp.

| FANDecE explică (pentru ryuu):

Dar faraonul, Atem, isi va mai face aparitia vreo data?

| ryuu a răspuns (pentru FANDecE):

Pare-mi-se ca in GX nu apare.
Dar daca vrei sa-l mai vezi pe Atem si Yugi, poti sa urmaresti
filmul Yu-Gi-Oh!: Hikari no Pyramid
si 2 episoade Speciale:
1.Yu-Gi-Oh! Duel Monsters: Battle City Special
2.Yu-Gi-Oh!: Chou Yuugou! Toki wo Koeta Kizuna

In afara de episodiul Special 1 care a aparut intre ep. 88 si 89 din Duel Monsters, celelalte spun o poveste paralela.

Vizionare placuta!