| єℓєηα a întrebat:

Bunakiss
Ce desene va placeau inainte (pe Fox Kids, Jetix, Cartoon Netwoork si Minimax)?
Care credeti ca este diferenta dintre cele de atunci si cele de acum... Argumentati. :d

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Desenul animat care mi-a placut dintotdeauna a fost "viata cu louie" d p fox kids.il adoram p tatal lui louie, deoarece mereu ma facea sa rad.
p fox kids ma mai uitam la "copii d la 402". nu mi se parea nu stiu ce desen animat reusit insa imi placeau pataniile prin care treceau copii d acolo.
p cartoon network ma uitam mereu la "fetitele powerpuff"si mereu vroiam sa fiu ca blossom.
un alt desen animat preferat a fost "laboratorul lui dexter". imi placea f mult d deedee si imi amintesc ca mereu radeam d dexter.mai ales atunci cad deedee il enerva la culmelaughing
acu nu imi mai amintesc atat d bine la ce desene ma mai uitam cand eram mica dar aceste 4 desene au fost mereu preferatele mele si ma uitam la ele zilnic.
alte desene care mi plac si mi-au placut dintotdeauna au fost desenele animate realizate p baza unor basme, d ex"alba ca zapada","cenusareasa" sau "frumoasa si bestia".
chiar si acum ma mai uit din cand in cand la desene animate si imi face f mare placere deoare imi amintesc mereu d copilarie.acum ma uit cu f mare placere la "phineas and pherb"si inca nu am renuntat la "laboratorul lui dexter" sau "viata cu louie".
cea mai mare diferenta dintre desenele la care ne uitam noi, si cele la care se uita copii d acum e faptul ca deseneele d acum contin mult mai multa violenta decat cele d atunci. pot spune chiar ca unele desene animate dauneaza copiilor deoarece daca ne uiatm bine avem din ce in ce mai multi copii viloneti la varste f fragede. d acea desenul meu preferat d acum e "phineas and pherb":nu contine deloc violenta si e f amuzanta.

61 răspunsuri:
| D A R i U t S s A a răspuns:

Viata cu louie.
Copii de la 402.
Zambetul lui Sharon

Acestea sunt desenele copilariei mele.si fata de cele de acum acelea erau mult mai frumoase spre deosebire de cele care sunt vizionate de copii mici acum. mi se pare ca este si multa violenta si parca nu inteleg nimic din ele. dar asta e. poate copiilor de azi le place dar aceiasi parere cele de acum cativa ani erau splendide

| marpey16 a răspuns:

Sa vedem. imi placeau cele de pe fox kids copii de 401? cred erau faini.De pe jetix.nu era cine stie ce.pe minimax era/ este faina aia cu Sarah cred ca se chema si Brotaceii etc. De pe Cartoon, ma uitam la Titanii, aia cu wolverine si storm...cum se numea? si alte chestii. Acum nu m-as mai uita la cartoon. Desenele astea sunt prea sadice... cam atat!
big grin

| deea_1980 a răspuns:

Viata cu Louie
Zambetul lui Sharon
Familia De Ce
Autobuzul magic
Copii de la 402
Lumea lui Bobby
Familia Tofu
Spioanele
Ed, Edd si Eddy
Desenele de acum au prea multa violenta si nimic special, nu te atrag cu nimic![Vorbesc in general]

| RainDrop a răspuns:

Viata cu (tatal laughing ) lui louie
si copii de la 402

| mcrenma a răspuns:

Da. Desenele de acum includ doar batai, roboti si masini. Unde o sa ajunga bietii copii care se uita la aceste violente. Ce a aparut in ultimii 3 ani sa zicem, nu mai inspira nimic. Unde sunt desenele copilariei noastrestraight face
Ah da, si ma uitam la:
Pinnochio
Peter Pan
Viata cu Louie
Copii de la 402
Pirtatul Jack cel teribil
Spioanele
Ce-i cu andy?
Miss Mallar
Jhonny bravo
Tutenshtein
Robogandacelul
Diabolik
Cei 4 fantastici
Mica sirena
Jimm button
X-men
Familia flinstone
Zambetul lui Sharon
Taramul Spiridusilor
___________________________________________________
Asta a fost din ce mi-am mai amintit. Si ma bucur ca mai sunt persoane care mai apreciaza vechile desene.

| Ixchel a răspuns:

Viata cu Louie

Copiii de la 402-o adoram pe Polly cu lingurile si caprele ei laughing

X-men

Fetitele powerpuff

Laboratorul lui Dexter

Tinerii titani

Tom si Jerry-cum sa nu iti aduci aminte de cei 2.Si acum imi amintesc cum am pozitionam im fata televizorului cand erau ei si ii priveam cu multa dragoste love struck

Spioanele

Printesa Sissy

Printesa Tenko

Ce-i cu andy?

Diabolik love struck

Cei 4 fantastici

Piratul Jack cel teribil

Jhonny bravo

Peter Pan

Liga dreptatii

Familia Tofu

Spiderman

Ed, Edd si Eddy

Casa Foster pentru prieteni imaginari

Gemenii Cramp

Naruto

Horseland

Witch

Numai stiu care mai erau. Dar ce pot sa spun e ca desenele de acum numai sunt ce au fost odata...

| chelutzul a răspuns:

Tom & jerry, captain planet, dragon ball(tvr 2 tongue), viata cu louie, copii de la 402, sailor moon big grin, scooby doo, the jetsons, familia flinstones si multe altele...amuzante, caracterul oamenilor transpus in personaje de animatie, captain plane ava cate un talc la sfarsitul episodului...intr-un cuvant desene bune. in schim ce se difuzeaza azi pe la tv sunt numai porcarii : scene pline de sange, personaje denaturate (nas pan' la genunchi, animalele nu mai sunt animale ci monstri etc ), in loc sa faca ceva bun se tin numai de prostii

| raducu a răspuns:

Eu as zice ca Tom si Jerry ii tata lor happy sau toate desenele din Looney Tuneswinking

Ce diferenta e acum? Foarte mare!
Sincer, nu mai vad nimica atragator in desenele din ziua de azi.si ca sa fiu mai clar, sora mea vitrega, de cand se uita pe nu stiu care canal unde ii si Hannah Montana, o luat'o cu aiurea de tot. da urat.imita persoane din desene, minte intr'una, face piruete plecand de la masa, face roata-tiganului prin casa. a innebunit complet fata asta.bine ca nu coboara scarile in maini.
Oricum, nu ma intereseaza desenele din ziua de azi. daca doresc desene vechi, intru pe youtube si rad intr'una happy

| sonic_2751 a răspuns:

Diferenta dintre cele 2 este ca cele vechi erau cele mai frumoase desene din toate timpurile! Si astea e ca sunt porcarii mai sunt unele misto dar nu ca cele vechi. A si imi plac si imi placeau asa:
Laboratorul lui Dexter
Curaj cainele fricos
Vaca si Puiul
Johnny Bravo
Fetitele Powerpuff
Numele de cod: Clanul nazdravanilor deosebiti
Negrele aventuri a le lui Billy si Mandy
Gemenii Cramp
Ed Edd si Eddy
Eu sunt Nevastuica
Denis pericol public
Viata lui Louie
Ce-i cu Andy?
Copii de la 402
Ned si salamandra
Spioanele
Mica sirena
Bibi Blocksberg
Junniper Lee
Hi Amy si Yumi
Colegul meu de sala e o maimuta

Nu sunt in top dar cam astea sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ned si salamandra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deferenta e ca alea reau mai calume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wacky racers top cat jetsons scobbi doo

| ionela1560 a răspuns:

Parca imi placeau mai mult desenele vechi decat astea noi astea sunt niste tampeni.De exemplu imi paceau; Viata cu Louei, Piter Pan, Mica Sirena, Pinochio, Piratul jack, Pisoiul Ic, Lumea lui boby, Capsunica mai multelaughing:XX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, imi placeau foarte mult desenele de demult de pe fox kids erau cele mai frum desene era unul cu trenuri nu mai stiu cum ii zice tot incerc sa il caut pe net dar nu il gasesc da ca nu am informatile precise despre el poate ma puteti ajuta voi dati-mi exemple tot pe acest sait poate imi amintesc erau foarte frumoase apoi imi placeau si desenele cu petter pan sau denis pericol public era frumos acest desen animat le adoram pe toate atunci toate imi pareau frumoase si mi-ar placea macar o zi se le revedem oricum nu stiu de ce nu le mai introduc pentru ca fata de acestea de acum sunt de o mie de ori mai frumoase eu nici nu m mai uit la acestea de acum le desconsider de tot sunt niste porcarii nici nu mai fascineaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi cele de acum nu mai sunt desene in primul rand sunt filme mai sunt cateva desene este o diferenta de la cer la pamant. Mie imi placeau foarte mult desenele Viata cu Louie

| publicname a răspuns:

Zambetul lui sharon de pe minimax

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenele de atunci erau mai frumoase

| l4ry a răspuns:

Imi plac toate cele care s-au scris pana acum + printesa sissi, jim button, tick, spiderman(pe fox kids)...imi placea mai mult alea vechi, astea noi de pe disney channel ma cam plictisesc cu exceptia a vreo 6 desene.Pe cartoon network mai imi plac doar cateva, restul nu, acum vreo 5, 6, 7 ani ma uitam la toate.Pacat ca numai exista fox kids si jetix, aveau desene mai misto+niste filme dragute happy

| andrusca97 a răspuns:

Ma uitam mult la viata cu louie:X:X:X robo gandacul lumea lui bobby si multi multi altii pe cartoon ma uitam la copii din casa din copac laughing)) pe minimax la marcelino:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai frum erau atunci copii de la 402 si viata cu louie erau mere preferatele mele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i cu andy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi placea copi de la 402

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi placeau mult desenele vechi, dar imi plac si cele noi, unnele ditre ele. mi-a placut foarte mult desenu,, tupu"dar acum nu mai este vizionat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, ce tot spuneti acolo de desenele vechi.Mai toti ati enumerat desene imbecile gen: vaca si puiul etc.desenele vechi erau dragute unele, dar acum sunt toate cretine, nu mai gasesti un desen calumea fara scene si faze e tot rasul, adica cretine. Iar crenismul prinde peste tot... uitati-va la un episod din SOUTHPARK... le intrece pe toatelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenele din copilaria noastra erau mai bune pentru un copil, puteai invata lucruri bune din ele(Familia DC). Erau FoxKids, Minimax(dupa ora 22 incepeau manga anime-urile, de asemenea interesante) si mai erau cateva. Cele de acum sunt niste porcarii.Pe Minimax se dau,, Povestii din folclorul maghiar''(ca sa vezi si tu, in Romania), dau SouthPark sau alte prostii, ma rog unele straine de acum sunt, sa zicem, bune; sunt amuzante.In concluzie, multe din cele de acum sunt mai mult pentru cultul prostiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fox kids erau desene frumos decat jonas jetix erau unele desene frumos pe cartoon erau frumos gen jetsons pe minimax seara la ora 20. 00 erau anime plusz pe acest post erau desene frumos gen mew mew

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pinnochio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jimm button vreau sal mai vad o data ca nu l-am vazut tot ca a trebuit sa plec la felix cand am fost mic si nu l-am mai vazut de atunci sad... acum 8 ani sad

| wendy434 a răspuns:

Pai multe chiar multe dar iti spun principalul de pe fiecare program desene de atunci
pe minimax principalul era babar regele elefantilor nu asta de acum tot cu babar adica si asta e dragut dar nu se compara
fox kids copii de la 402 adoram pe profa lor miss...sincer ii stiu numele dar nu cum se scrie
jetix cam tot copii de la 402 cand lau scos cam numic
cartoon network principalul normal tom si jerry
diferenta ara ca astea de acum sunt pline de violenta sau chesti urate unele sunt ok dar pe bune eu nu mias lasa copii sa se uite la astea de acum macar la tom si jerry sa se uite cat or mai fi si alea

| Myuu a răspuns:

Pe Fox Kids era un desen parca viata lui Louie
pe Jetix era ce-i cu Andi?, copii de la 402, spioanele, Obam cursele stelare etc.
pe Cartoon Netwoork era "curaj cainele fricos","laboratorul lui Dexter"
pe Minimax era "inconjurul lumii in 80 de zile" si 'calatorie spre centrul pamantului" desene facute dupa cartile lui Jules Verne si mai era Pettson si Findus

Pai desenele de acum sunt cu mai multa violenta si prostie, adica baga la copii de 5-6 desene cu batai cum e in Ben10? ce invata copii din ele si va mirati de ce si copii de 6 ani stiu sa loveasca. Cel putin asa cred eu, chiar la scoala am vazut un copil de clasa 1 dand in unul mai mare si spunea "i-a de aici extraterestrule" de unde o fi invatat asta?

O zi buna! kiss