| єℓєηα a întrebat:

Bunakiss
Ce desene va placeau inainte (pe Fox Kids, Jetix, Cartoon Netwoork si Minimax)?
Care credeti ca este diferenta dintre cele de atunci si cele de acum... Argumentati. :d

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Desenul animat care mi-a placut dintotdeauna a fost "viata cu louie" d p fox kids.il adoram p tatal lui louie, deoarece mereu ma facea sa rad.
p fox kids ma mai uitam la "copii d la 402". nu mi se parea nu stiu ce desen animat reusit insa imi placeau pataniile prin care treceau copii d acolo.
p cartoon network ma uitam mereu la "fetitele powerpuff"si mereu vroiam sa fiu ca blossom.
un alt desen animat preferat a fost "laboratorul lui dexter". imi placea f mult d deedee si imi amintesc ca mereu radeam d dexter.mai ales atunci cad deedee il enerva la culmelaughing
acu nu imi mai amintesc atat d bine la ce desene ma mai uitam cand eram mica dar aceste 4 desene au fost mereu preferatele mele si ma uitam la ele zilnic.
alte desene care mi plac si mi-au placut dintotdeauna au fost desenele animate realizate p baza unor basme, d ex"alba ca zapada","cenusareasa" sau "frumoasa si bestia".
chiar si acum ma mai uit din cand in cand la desene animate si imi face f mare placere deoare imi amintesc mereu d copilarie.acum ma uit cu f mare placere la "phineas and pherb"si inca nu am renuntat la "laboratorul lui dexter" sau "viata cu louie".
cea mai mare diferenta dintre desenele la care ne uitam noi, si cele la care se uita copii d acum e faptul ca deseneele d acum contin mult mai multa violenta decat cele d atunci. pot spune chiar ca unele desene animate dauneaza copiilor deoarece daca ne uiatm bine avem din ce in ce mai multi copii viloneti la varste f fragede. d acea desenul meu preferat d acum e "phineas and pherb":nu contine deloc violenta si e f amuzanta.

61 răspunsuri:
| Myuu a răspuns:

Pe Fox Kids era un desen parca viata lui Louie
pe Jetix era ce-i cu Andi?, copii de la 402, spioanele, Obam cursele stelare etc.
pe Cartoon Netwoork era "curaj cainele fricos","laboratorul lui Dexter"
pe Minimax era "inconjurul lumii in 80 de zile" si 'calatorie spre centrul pamantului" desene facute dupa cartile lui Jules Verne si mai era Pettson si Findus

Pai desenele de acum sunt cu mai multa violenta si prostie, adica baga la copii de 5-6 desene cu batai cum e in Ben10? ce invata copii din ele si va mirati de ce si copii de 6 ani stiu sa loveasca. Cel putin asa cred eu, chiar la scoala am vazut un copil de clasa 1 dand in unul mai mare si spunea "i-a de aici extraterestrule" de unde o fi invatat asta?

O zi buna! kiss

| wendy434 a răspuns:

Pai multe chiar multe dar iti spun principalul de pe fiecare program desene de atunci
pe minimax principalul era babar regele elefantilor nu asta de acum tot cu babar adica si asta e dragut dar nu se compara
fox kids copii de la 402 adoram pe profa lor miss...sincer ii stiu numele dar nu cum se scrie
jetix cam tot copii de la 402 cand lau scos cam numic
cartoon network principalul normal tom si jerry
diferenta ara ca astea de acum sunt pline de violenta sau chesti urate unele sunt ok dar pe bune eu nu mias lasa copii sa se uite la astea de acum macar la tom si jerry sa se uite cat or mai fi si alea

| Ixchel a răspuns:

Viata cu Louie

Copiii de la 402-o adoram pe Polly cu lingurile si caprele ei laughing

X-men

Fetitele powerpuff

Laboratorul lui Dexter

Tinerii titani

Tom si Jerry-cum sa nu iti aduci aminte de cei 2.Si acum imi amintesc cum am pozitionam im fata televizorului cand erau ei si ii priveam cu multa dragoste love struck

Spioanele

Printesa Sissy

Printesa Tenko

Ce-i cu andy?

Diabolik love struck

Cei 4 fantastici

Piratul Jack cel teribil

Jhonny bravo

Peter Pan

Liga dreptatii

Familia Tofu

Spiderman

Ed, Edd si Eddy

Casa Foster pentru prieteni imaginari

Gemenii Cramp

Naruto

Horseland

Witch

Numai stiu care mai erau. Dar ce pot sa spun e ca desenele de acum numai sunt ce au fost odata...

| OwlEyes a răspuns:

Curaj cainele cel fricos.mi-a placut cel mai mult, era desenul meu preferatlove struck

| Assassins a răspuns:

Ador si inca ma mai uit la Cei cu Andy, Viata cu louie.Radeam mereu la ele.Era si piratul jack cel teribil era frumos.Copii de la 402 era frumos si el.Imi este dor cand ma duceam in bucatarie, imi faceam un bol de ceriale, apoi deschideam televizorul si auzeam cei cu andy cei cei cu andy...mereu radeam. Vreau jetix la loc! De ce naiba o bagat disney channel nu il suport

| raducu a răspuns:

Eu as zice ca Tom si Jerry ii tata lor happy sau toate desenele din Looney Tuneswinking

Ce diferenta e acum? Foarte mare!
Sincer, nu mai vad nimica atragator in desenele din ziua de azi.si ca sa fiu mai clar, sora mea vitrega, de cand se uita pe nu stiu care canal unde ii si Hannah Montana, o luat'o cu aiurea de tot. da urat.imita persoane din desene, minte intr'una, face piruete plecand de la masa, face roata-tiganului prin casa. a innebunit complet fata asta.bine ca nu coboara scarile in maini.
Oricum, nu ma intereseaza desenele din ziua de azi. daca doresc desene vechi, intru pe youtube si rad intr'una happy

| mirela9922 a răspuns:

Pai eu cand eram mai mica mereu cand eram acasa ma uitam la televizor nu prea il lasam inchis.Cel mai mult ma uitam pe minimax si Fox Kids, si apoi cand au desfiintat canalul m-am uitat pe jetix si ma mai uitam si pe CN:
Marcelino Panivino, Sim Salagrim (nu stiu daca asa se scrie), O lume disparuta, Zambetul lui Sharon, si pe J

| mirela9922 a răspuns:

Pai eu cand eram mai mica mereu cand eram acasa ma uitam la televizor nu prea il lasam inchis.Cel mai mult ma uitam pe minimax si Fox Kids, si apoi cand au desfiintat canalul m-am uitat pe jetix si ma mai uitam si pe CN:
Marcelino Panivino, Sim Salagrim (nu stiu daca asa se scrie), O lume disparuta, Zambetul lui Sharon, Anderson povestitorul, si pe Jetix nu stiu daca mai stiti era un desen cu 7 maimute robotice si cu un baiat, spider man, h2o toate sezoanele, spioanele, Tutenstein, Viata cu Louie, copii de la 402, familia tofu, Ce-i cu Andy, odoram desenul asta ma uitam la fiecare episod ma facea sa rad de fiecare data, Obam cursele stelare, Galactic Football, Piratul Jack cel teribil, si parca mai era un desen cu niste trenuri, sau can asa ceva nu imi amintesc exact, Naruto, mai era un desen cu un baiat care se luptau cu niste carti gen Bakugan,, familia Adams, witch si Printesa Sisi parca, pe CN ma uitam la gemenii Cramp, tinerii titani, Nume de cod :clanul nebunaticilor de alaturi, sau asa ceva, scooby-doo, fetitele PP, laboratorul lui Dexter, Tom si jerry, Curaj caine fricos care era preferatul meu, Ed, Edd si Eddy, colegul meu de sala o e maimuta, tabara lui lazlo!
Diferenta intre desenele din anii trecuti si desenele de acum este:desenele de atunci erau mult mai frumoase, te uitai cu placere la ele, nu te speriai de personaje de cum aratau si erau mult mai distractive acum sunt numai desene care contin violenta si te sperii uneori de ele, ar fi fost mult mai bine daca pastrau si jetix sau kidsco si sa fie si disney channel, toate...

| bGdwOw a răspuns:

Nu stiti cum se numea desenul acela gen bakugan era foarte frumos si ca theme song era melodia lui abba - gimme gimme gimme? era pe CN pare-mis pe vremea lui duel masters sau chiar mai dinaintea lui Duel masters si app de intrebarea tah elena desenele mele preferate erau : Witch, Viata cu Louie, Liga dreptatii, Duel Masters, Mega XLR, Zambetul lui Sharon, Gemenii Cramp si ed ed'n eddy chiar si acum ii urmaresc de la ora 2 jum pe CN in fiecare zi, Marcelinno, TOM SI JERRY (Favoriti chiar si acum ii urmaresc cu taicame`o ), Chip si Dale dar pe vremea aia nu ia-m prins doar de pe videori-le de pe YouTube, Duck Dodgers, Watermelon, Diabolik, Nume de cod : Clanul Nazdravnilor Deosebiti, Fetitele Powerpuffs, Cei cu andy, Hi Amy si Yumi, RoboGandacelu, Piratul Jack cel Teribil, Dexter's Laboratory, Familia Tofu, Curaj caine fricos, Denis pericol public, Denis pericol public, Jimm Button; x si mai multe. Strutul si coiotul etc etc; O foarte mare diferenta cu cele de acum doar violenta limbaj obscen, niste aratari de te sperii visezi noaptea. oricum frumoase vremuriwinking

| bGdwOw a răspuns:

Nu stiti cum se numea desenul acela gen bakugan era foarte frumos si ca theme song era melodia lui abba - gimme gimme gimme? era pe CN pare-mis pe vremea lui duel masters sau chiar mai dinaintea lui Duel masters si app de intrebarea tah elena desenele mele preferate erau : Witch , Viata cu Louie , Liga dreptatii , Duel Masters , Mega XLR , Zambetul lui Sharon, Gemenii Cramp si ed ed'n eddy chiar si acum ii urmaresc de la ora 2 jum pe CN in fiecare zi , Marcelinno , TOM SI JERRY (Favoriti chiar si acum ii urmaresc cu taicame`o ) , Chip si Dale dar pe vremea aia nu ia-m prins doar de pe videori-le de pe YouTube , Duck Dodgers , Watermelon , Diabolik , Nume de cod : Clanul Nazdravnilor Deosebiti , Fetitele Powerpuffs , Cei cu andy , Hi Amy si Yumi , RoboGandacelu , Piratul Jack cel Teribil , Dexter's Laboratory , Familia Tofu , Curaj caine fricos , Denis pericol public , Denis pericol public , Jimm Button ;x si mai multe . Strutul si coiotul etc etc; O foarte mare diferenta cu cele de acum doar violenta limbaj obscen , niste aratari de te sperii visezi noaptea.oricum frumoase vremuri winking

| RainDrop a răspuns:

Viata cu (tatal laughing ) lui louie
si copii de la 402

| imiplacesaajut a răspuns:

Diferenta? diferenta este ca copii de acum nu mai situ ce este un desen animat si ce este un film nu mai fac diferenta...nu mai viseaza sa fie eroi si sa poata face lucruri imposibile. unde sunt desenele care te faceau sa visezi unde sunt desenele care te invata ce este prietenia. unde e copilaria? unde e hanna-barbera? familia flinstones? unde sunt desenele disney originale? simplu nu sunt...aceste desene nemuritoare intr-un final au murit.Ce pacat ca copii mai mici ca noi nu o sa aiba placerea de asi aminti de desenele lor cand vor fi mari.ce sa isi aminteasca? hanna-montana?laughingte rog.ei nu mai au eroi nu mai au modele, mai demult noi speram ca intr-o zi sa ajungem la fel de buni ca si ei cati dintre voi nu ati sperat sa ajungeti ca si eroi vostri. Aveai ce invata din aceste desene.visam sa fim ca si junipher lee,betty atomic, copii de la 402, team galaxi,shaman king, withch, spioanele si multe altele. aveam imaginatie.defapt noi cand eram mici eram niste adevarati actori, ne prefaceam ca suintem personajul nostru preferat si inventa cine stie ce povesti dar acum? copii din ziua d eastazi nu mai fac asta.Nu au modele nimeni nu se preface ca e hanna montana nu?laughing nu ai de ce.Asta e tot ce pot sa spun ca nu mai au imaginatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ned si salamandra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deferenta e ca alea reau mai calume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wacky racers top cat jetsons scobbi doo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, imi placeau foarte mult desenele de demult de pe fox kids erau cele mai frum desene era unul cu trenuri nu mai stiu cum ii zice tot incerc sa il caut pe net dar nu il gasesc da ca nu am informatile precise despre el poate ma puteti ajuta voi dati-mi exemple tot pe acest sait poate imi amintesc erau foarte frumoase apoi imi placeau si desenele cu petter pan sau denis pericol public era frumos acest desen animat le adoram pe toate atunci toate imi pareau frumoase si mi-ar placea macar o zi se le revedem oricum nu stiu de ce nu le mai introduc pentru ca fata de acestea de acum sunt de o mie de ori mai frumoase eu nici nu m mai uit la acestea de acum le desconsider de tot sunt niste porcarii nici nu mai fascineaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi cele de acum nu mai sunt desene in primul rand sunt filme mai sunt cateva desene este o diferenta de la cer la pamant. Mie imi placeau foarte mult desenele Viata cu Louie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenele de atunci erau mai frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai frum erau atunci copii de la 402 si viata cu louie erau mere preferatele mele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i cu andy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi placea copi de la 402

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi placeau mult desenele vechi, dar imi plac si cele noi, unnele ditre ele. mi-a placut foarte mult desenu,, tupu"dar acum nu mai este vizionat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, ce tot spuneti acolo de desenele vechi.Mai toti ati enumerat desene imbecile gen: vaca si puiul etc.desenele vechi erau dragute unele, dar acum sunt toate cretine, nu mai gasesti un desen calumea fara scene si faze e tot rasul, adica cretine. Iar crenismul prinde peste tot... uitati-va la un episod din SOUTHPARK... le intrece pe toatelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenele din copilaria noastra erau mai bune pentru un copil, puteai invata lucruri bune din ele(Familia DC). Erau FoxKids, Minimax(dupa ora 22 incepeau manga anime-urile, de asemenea interesante) si mai erau cateva. Cele de acum sunt niste porcarii.Pe Minimax se dau,, Povestii din folclorul maghiar''(ca sa vezi si tu, in Romania), dau SouthPark sau alte prostii, ma rog unele straine de acum sunt, sa zicem, bune; sunt amuzante.In concluzie, multe din cele de acum sunt mai mult pentru cultul prostiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fox kids erau desene frumos decat jonas jetix erau unele desene frumos pe cartoon erau frumos gen jetsons pe minimax seara la ora 20. 00 erau anime plusz pe acest post erau desene frumos gen mew mew

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pinnochio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jimm button vreau sal mai vad o data ca nu l-am vazut tot ca a trebuit sa plec la felix cand am fost mic si nu l-am mai vazut de atunci sad... acum 8 ani sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fox kids

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand eram mic ma uitam la: Ed Edd Eddy, negrele aventuri ale lui bily si mendy, sonyc x, viata cu louy, copii de la 402, laboratorul lui dexter, familia tofu, lumea lui boby, Pirtatul Jack cel teribil, Jony Bravo, x-men, tineri titani, familia adams, familia flinstoune, zambetul lui sharon, cei cu Andy, curaj caine cel fricos, naruto, gemeni cramp, spiderman, colegul meu de sala e o maimuta, bibi bloksberg, nevastuica eu acum am 12 ani si ma uit la Sony si steluta ei norocoasa, phieneas si ferb, dragonul american