| GabriellaGabby a întrebat:

Buna!
De ceva timp, la televizor postul de desene Nickelodeon imi apare in engleza...si la voi este asa? Ce pot face sa apara iar in romana?

5 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Depinde ce ai Dolce, Digi, cablu...
La Dolce şi Digi există câte o opţiune pentru schimbarea limbii. Găseşti pe telecomandă sau încearcă de la meniu.

| eXtreme21 a răspuns:

Pai eu de exemplu am dolce, romtelecom si pot sa setez din telecomanda sa fie in limba romana. Acum nu stiu cum e la tine.

| GabriellaGabby explică (pentru eXtreme21):

Si eu pot sa setez la televizor in ce limba sa fie sau pot sa pun subtitrare dar cand dau pe Nickelodeon nu merge nici subtitrarea si la limba audio apare doar engleza.

| eXtreme21 a răspuns (pentru GabriellaGabby):

Pai atunci nu ai ce sa faci, inseamna ca acum se difuzeaza doar in engleza.

| PedoBarbie a răspuns:

Poţi să umbli la setări. Acum depinde ce ai. Romtelecom sau altceva.