| cclexa a întrebat:

Buna dragi prieteni TPU, am o mica intrebare: care ar fi filmul vostru preferat? argumentai! funda!tongue

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Cred ca raspund a... 5-a?(?) oara cu filmul asta.

The butterfly effect 1[2004]

Si e filmul meu favorit pentru ca in primul rand e drama psihologica. In al doilea rand are o tema foarte interesanta.
Este vorba despre un tanar care in copilarie avea pierderi de memorie. Psihologul sau ii sugereaza sa tina jurnale. La maturitate el reciteste acele jurnale si atunci el revine in trecut, isi aminteste ce a facut in momentele in care isi pierdea memoria[greu de explicat!]. Acesta incearca sa schimbe trecutul dar de fiecare data cand schimba ceva in bine pentru el raneste o persoana draga.

Iti recomand filmul, e superb.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Titanic. cel mai fain film big grin

| CoCaCoLa a răspuns:

Pirati din caraibe
imi place pentru ca ii cu pirati are comedie, aventura actori, johny depp :X si orlando bloom :X joaca super bine si ca-mi place

| deea98 a răspuns:

Pff...sincer, am mai multe filme preferate, si nu as putea alege intre "The last song" si "Balul absolventilor". "The last song" e un film de dragoste(iubesc filmele astea!), la care am plans. "Balul absolventilor" e crima! Si asta imi placelaughing.

| Geeeo21 a răspuns:

A walk to remember. niciodata n-o sa-l uit.de fiecare data cand il vad plang. este un film superb!

| Serioscoaielasanumele a răspuns:

Pai filmu meu preferat ar fi... Nu prea am preferate. Dar sincer imi place singur acasa 1 si 2 e amuant e super fain.

| Norbert_4391 a răspuns:

Eu ador filmu Joe Black... ii super... te face sa plangi.happy

| Anya_6493 a răspuns:

Mie imi plac multe filme, dar, printe preferate sunt: Kate and Leopold (de dragoste), Twilight, pride and prejudice si becoming Jane, Jumper, Remember me...