| alexandra2859 a întrebat:

in filmul the hunger game cu cine o sa ramana la sfarsit Katniss Everdeen, cu Gale Hawthorne sau cu Peeta Mellark(nu am inteles prea binebig grin)? funda+voturi.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

În continuarea răspunsului lui Woodenpints, îți voi spune cu cine rămâne Katniss bazăndu-mă pe ultima carte din trilogia „The Hunger Games", „Mockingjay".
Eroina rămâne cu Peeta Mellark și împreună au 2 copii, o fată și un băiat.
Numai bine!

7 răspunsuri:
| petra1999 a răspuns:

In prima carte ramane cu Peeta, dar era doar o relatie falsa pentru ca sa se salveze amandoi.In a doua carte il place pe Gale si el pe ea, dar presedintele Snowstie ca relatia ei cu Peeta este falsa asa ca ii spune lui Katniss sa faca relatia dintre ea si Peetra credibila(ca altfel il omoara pe Gale). Ei se "logodesc" si declara ca "Katniss e insarcinata"(dar nu e adevarat). Pana la urma vede ca nu poate trai fara Peeta si il iubeste.
In a treia carte nu stiu ce se intampla, pentru ca nu am citit-o inca, dar stiu ca Katniss si Peeta se casatoresc si au copiii. Funda? laughing

| petra1999 a răspuns:

In prima carte ramane cu Peeta, dar era doar o relatie falsa pentru ca sa se salveze amandoi.In a doua carte il place pe Gale si el pe ea, dar presedintele Snowstie ca relatia ei cu Peeta este falsa asa ca ii spune lui Katniss sa faca relatia dintre ea si Peetra credibila(ca altfel il omoara pe Gale). Ei se "logodesc" si declara ca "Katniss e insarcinata"(dar nu e adevarat). Pana la urma vede ca nu poate trai fara Peeta si il iubeste.
In a treia carte nu stiu ce se intampla, pentru ca nu am citit-o inca, dar stiu ca Katniss si Peeta se casatoresc si au copiii. Funda? laughing

| alexandra2859 explică:

Ok mersi mult toti ati dat raspunsuri bune dar dar woodenpints91 si diabolique au avut cele mai bune raspunsuri.

| alexandra2859 explică:

Stiti cumva daca o sa mai iasa si continuarea filmului?

| Diabolique a răspuns (pentru alexandra2859):

Da, vor mai fi cel puțin 2 filme.
Producărorii au anunțat deja data lansării celui de-al doilea film bazat pe al doilea volum din trilogie, „Catching Fire". Filmul va apărea în 22 noiembrie 2013. http://www.imdb.com/title/tt1951264/
De asemnea, s-a declarat că ultimul film ar putea fi împărțit în două, asta în funcție de încasările din viitor.
O seară faină în continuare!

| alexandra2859 explică (pentru Diabolique):

Mersi.la fel si tie.

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu rămâne cu niciunul. Filmul este făcut după prima carte din jocurile foamei, însă nici măcar în cartea a 2-a nu rămâne cu unul. Pe a 3-a nu am citit-o, probabil că acolo se va termina şi va rămâne cu unul din ei.