| TheoP a întrebat:

Cine a urmarit The hunger games poate sa-mi spuna ce se intampla cu Katniss si Peeta dupa ce castiga si ajung acasa raman impreuna sau Katniss va fi cu Gale.

Răspuns Câştigător
| andreeamoan a răspuns:

Pai e o poveste lunga. Dupa ce castiga se porneste o revolta si se organizeaza cea de-a 75 editie de jocurile foamei si sunt chemati toti care au castigat inclusiv katniss si peeta si vor trebui din nou sa se lupte. inainte de a pleca in concurs katniss il saruta pe gale si nu stie ce sa faca daca sa-l aleaga pe peeta sau gale, apoi in cartea a 3-a peeta numai este el adica numai se comporta normal, a incercat sa o omoare pe katniss pentru ca presedintele snow l-a prins si la batut si l-a intepat cu viespcopoii. Am uitat sa-ti zic districtul 13 exista, dar distructul 12 este distrus.La finalul cartii prim moare, gale se duce in districtul 4 parca, si peeta a inceput sa fie putin mai normal dar nu de tot, se casatoreste cu katniss si au 2 copii o fata si un baiat. A si snow este omorat, iar unde era pajistea se costruieste o fabrica de medicamente in amintirea lui prim.

| TheoP explică (pentru andreeamoan):

Tu ai citit cartile cred dar eu nu am de unde sa iau cartile si nici timp sa le citesc nu prea am asa ca te mai intreb ceva s-a filmat doar cand Katniss si Peeta sunt alesi sa reprezinte districtul 12 si castiga nu?

| andreeamoan a răspuns (pentru TheoP):

Da.