| bybycutz a întrebat:

Buna puteti sa imi spuneti si mie cel mai tare serial de anime pe care l-ati vazuth vreodata pentru. cel mai bun funda+vot dar va promit ca toate raspunsurile vor primi voturi:*:*:*:*:*:*va astept raspunsurile

Răspuns Câştigător
| MaeRiAh a răspuns:

Lovely complex
Povestea ii are in centru pe Koizumi Risa si Otani Atsushi - colegi de liceu."Problema" este ca Risa are o inaltime de 1.72 m (mult peste media inaltimii fetelor din Japonia ), iar Otani numai 1.56 m (mult sub media inaltimii baietilor din Japonia). De aici si titlul anime-ului - "Lovely complex" referindu-se la complexul inaltimii.
Incurajata de prietenele sale (Nobu si Chiharu), Risa este hotarata sa-l cucereasca pe Otani, desi acesta pare ca inca se mai gandeste la fosta prietena - draguta Mayu Kanzaki.

Cum se va sfarsi "Lovely Complex"?
o sa afli daca o sa te uiti si imi dai fundita

10 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Nu poti sa zici ca un anime este cel mai bun... Fiecare anime este dintr-un gen aparte shonen, shoujo, drama, comedy etc.
Dar unul din animeurile mele preferate ar fi Death Note. Pe langa multe altele bineinteles.

| Miauti a răspuns:

XxxHOLiC
[C] The Money of Soul and Possibility Control

astea sant cele mai interesante

| YunaFFX a răspuns:

Ergo Proxy si Great Teacher Onizuka.

| Eu_4595 a răspuns:

Detectivul Conan.winking

| Theddy a răspuns:

Paradis kiss

| KyraW a răspuns:

Pentru mine,cel mai bun a fost Paradise kiss.e vorba despre o poveste de dragoste dintre doua personaje care lucrau la aceasta marca de haine "Parakiss" si se intragostensc, dar intr-un mod realist, de secolul 21 (implicand sex, certuri cu parintii, etc).Are doar 12 episoade, ceea ce ma face cam sceptica, dar finalul e pur si simplu breathtaking!(un altul care mi-a placut a fost Saikano. Vrei sa afli? Incepe cu episodul 1 din 12 big grin )

| bybycutz explică:

Draga neko121kawaii te-am declarat rasp castigator nu pentru ca ai spus tu ca daca vreau sa aflu sfarsitu sa-ti dau funda ci pentru ca eu vazuse "Lovely complex" inainte sa pun intrebarea pe TPU si l-am considerat cel mai bun dintre toate...si vreau ca toata lumea sa stie ca si celelalte animeuri au fost reusite si va multumesc pentru ajutor:*:*:*:*:*:*:*

| misu17 a răspuns:

Bleach, Death Note.

| lovepeachgirl97 a răspuns:

Eu am mai multe care-mi plac : One piece, inyasha, Ouran high school host club, paradise kiss...dar cel care-mi place cel mai mult e Peachgirl :X:X:X:X