| Tabia a întrebat:

Cand eram micuta am privit un film strasnic, probabil acela a fost primul film din viata mea de acest gen, dar imi aduc aminte cu greu din putinele cadre: ceva cu un lan de porumb(inaltime in jur de 2m, sau mai bine), alaturi era situata o casa, locuia o familie. Noaptea se auzeau fel de fel de zgomote. Într-o buna zi, baiatul(pare-mi-se) ramasese singur acasa, si de la zgomotele care le-a auzit in noapte din curiozitate a plecat in mijlocul lanului sa vada ce este. Centrul era golit sub forma de cerc. In acest timp a auzit niste foșnete si a luat-o la fuga spre casa. Acolo s-a închis intr-o camera (subsol) sau nu-mi amintesc cu exactitate ce era. Speriat se uita sub usa si vede o umbra de picioare. La indemina a luat un cutit care lucea ca oglinda si l-a indreptat sub usa sa vada ce creatura e aia, dupa care acea „forma" s-a indreptat spre usa s-o deschida. Mai departe nu-miamintesc. E vechi filmul. Mereu imi aduc aminte de el, dar nu-l pot gasi, nu stiu macar anul, denumirea nici atat. Ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

The Fields (2011)?
http://www.cinemagia.ro/filme/the-fields-488046/
mai vezi Jeepers Creepers 2 (2003) și Signs (2002)

| Tabia explică (pentru faramatania):

Multumesc mult. e Signs (2002)

| faramatania a răspuns (pentru Tabia):

Cu multă plăcere, mă bucur că l-ai găsit.

| presus a răspuns:

Full HD reprezinta o rezolutie de 1920x1080, iar cu BluRay poti viziona filme cu o claritate superioara.