| alinrabulea a întrebat:

Am văzut mai demult un film horror la televizor. Era vorba despre un criminal care se prefăcea că este menajer sau ceva de genul. Făcea curățenie la oameni, cam așa ceva. Îmi amintesc că se comporta de parca nimeni nu ar fi zis despre el că e sinucigaș. Nu arata deloc a sinucigaș. Din câte îmi aduc aminte, filmul nu a avut un final fericit. Poate îl știe cineva. Vreau să îl revăd.

3 răspunsuri:
| alinrabulea explică (pentru faramatania):

Nu, el se prefăcea într-un fel că, caută criminalul când de fapt era el. Cam așa ceva

| anonimg a răspuns:

Refuza să te mai uiți la astfel de filme. Într-un fel sau altul ele te vor afecta -pe tine și/sau pe copii tai.
Pot apărea tulburări de comportament, anxietate, stări de panica; mulți tineri le au și ei nu știu care este cauza.
Mai bine să râdă prietenii că te uiți la desene animate decât să te plângă pentru lucrurile de care vei suferi mai târziu.
Statul român ar fi trebuit să interzică filmele de groază la fel cum interzice crima și alte lucruri oribile.
Dacă tu nu vei fi afectat, atunci garantat copii tăi vor fi. Să fi sigur de lucrul acesta.
Stări de panică, anxietate, teamă de întuneric, de singurătate și de orice, coșmaruri, fobie și alte lucruri de felul acesta vor fi urmările vizionării unor astfel de filme. Ele vor slăbi psihicul uman. Gusturile și plăcerile nesănătoase aduc cu ele tragedie în fiecare familie.