| braveh3art a întrebat:

Caut un film pe care l-am vizionat acum cativa ani si mi-as dori sa ma puteti ajuta sa-l gasesc daca il stiti. Nu cunosc anul, regizorul si nu-mi amintesc vreun actor cunoscut din film, am cautat pe mai multe site-uri dupa gen si keywords(battle, battlefield, swords fight, arch and arrows, kidnapp, king..etc) dar n-am dat de el.pot sa descriu doar actiunea filmului, cat imi amintesclaughing
Film de aventura, actiunea cred ca se petrece undeva in Evul Mediu pe teritoriul Marii Britanii. Un baietel(blond) care trebuia sa devina rege este capturat de 'barbari', acestia dau navala intr-o noapte in cetate, ii omoara parintii, intre timp el sta ascuns intr-un copac dar il gasesc si il tin ca prizonier..cativa dintre cei care au supravietuit se duc sa-l salveze, cred ca era captiv pe o insula sau in aproapiere de mare..conducatorul astora era unu cu parul lung si alb cu o masca pe fata..imi amintesc multe secvente din film dar sunt pe sarite si le povestesc cam naspalaughing
Va rog mult sa ma ajutati daca aveti vreo idee.
multumesc!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Filmul este The Last Legion (2007)
http://www.cinemagia.ro/filme/the-last-legion-ultima-legiune-15163/
Vezi aici filme cu Thomas Sangster
http://www.cinemarx.ro/persoane/Thomas-Sangster-72499.html

10 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Verifica lista asta, poate se afla printre ele:
http://www.imdb.com/list/ls004900021/

| braveh3art explică (pentru faramatania):

Multumesc de raspuns dar nu este acesta.

| faramatania a răspuns (pentru braveh3art):

Cu plăcere, îmi pare rău.

| braveh3art explică:

Baiatul evadeaza cu ajutorul celor care au venit sa-l salveze..pe parcursul filmului nu va deveni mare sa poata lupta

| braveh3art explică (pentru faramatania):

Multumesc, acesta este. Cand am cautat am dat de titlul filmului dar am crezut ca n-are de a face cu imperiul roman si am trecut mai departelaughing

| faramatania a răspuns (pentru braveh3art):

Îți mulțumesc și eu.