| scumpika89 a întrebat:

Buna TPU imi plac foarte tare animele stie cineva ceva anime in limba romana frumoase dar fara lupte sau cesti de genu asta si daca se poate descrierea serialului

6 răspunsuri:
| ピンク a răspuns:

Si mie imi plac anime-urile. Daca vrei ceva fara lupte, ti-as putea recomanda:
Kaleido Star
Paradise Kiss
Kaze no Stigma
Kimi ni Todoke
Kimi ni Todoke II
Bokura ga Ita
Itazura na Kiss
Vampire Knight
Vampire Knight Guilty
Kuroshitsuji
Kuroshitsuji II
Guilty Crown
Sankarea
Anohana
Uta no Prince-sama
La Corda D’Oro
Kimikiss Pure Rouge
Angel Beats!
Skip Beat!
Kaichou wa Maid-sama!
Special A
Fruits Basket
Clannad
Clannad After Story
Dantalian no Shoka
Sword Art Online

In cateva dintre cele pe care ti le-am enumerat apar lupte, personajele nu se lupta non-stop, deci nu cred ca te vor deranja luptele.
P.S. Nu stiu la ce te-ai referit prin 'romana'. Cele pe care ti le-am enumerat sunt doar subtitrate in romana. Dublate nu stiu, decat Naruto.

| 01rukia01 a răspuns:

Si mie imi plac mult animeurile.iti propun sa te uiti la Death Note(37 ep.).e vorba de un baiat de 15 ani, Yagami Light care gaseste din intamplare Caietul Mortii.descopera ca daca scrii numele cuiva v-a muri in 40 de secunde si il foloseste pentru a scapa lumea de infractori si este numit Kira.un tip pe nume "L" vrea sa-l prinda...si ma rog complicat. uita-te ca e marfa.nu e cu lupte da e cu ceva sange dar nu foarte mult

| Annll a răspuns:

Dublat in limba romana nu stiusad, dar cu subtitrare in romana sunt acestea :
Uraboku
Vampire Knight
Special A
Inu x Boku SS
Uta no Prince-sama
Fruits Basket
Kuroshitsuji
BRAVE 10
07 ghost
Skip Beat!
Kaichou wa Maid Sama
Itazura Na Kiss
Hakushaku to Yousei
Nyan Koi!
Sukitte ii Na Yo
Tonari no Kaibutsu-kun
Fairy Tail
Dalian ( Dantalian No Shoka )
Amatsuki
Hell girl
Katekyō Hitman Reborn [KHR]
K - anime
Loveless
Kamisama Hajimemashita
D-Gray man
Pandora Hearts
Blood-C
nana
Toradora!
Kimi ni Todoke
Spice and Wolf
Shugo Chara!
Hiiro no Kakera

Arcana Famiglia
Nabari no Ou
Ao no Exorcist 青の祓魔師
Umineko no Naku Koro ni
ouran high school host club

Togainu No Chi
Sankarea
Shaman King
[C] The Money of Soul and Possibility

-Acestea sunt aproape toate la care m-am uitat si eu, asa ca ti le recomand!big grin daca nu le gasesti lasi mesaj

| Mockingjay a răspuns:

In cazul in care te referi la anime dublat in lb romana, eu stiu ca doar Naruto a fost dublat in limba romana, pe vremea cand era difuzat pe Jetix. In rest gasesti doar cu subtitrare in lb romana. De exemplu programul tv Animax difuzeaza doar anime subtitrate in limba romana.

| Mtdw_Mirunaa_1996 a răspuns:

Poti intra pe animefreak.tv,aici chiar gasesti o groaza de anime care nu au legatura cu violenta.Iti recomand Nana, Kaichou wa maid-sama si Kilari.Nana e povestea a doua fete cu acelasi nume,de aceeasi varsta,care se intalnesc accidental pe trenul spre tokyo, in final imprietenindu-se.Ele sunt opuse la caracter, chestie care, zic eu, face anime-ul asa interesant.In Kaichou wa maid-sama e vorba despre o fata cu convingeri serioase in potriva baietilor,care isi formeaza o reputatie clara,bazata pe acel aspect. Familia ei are probleme cu banii,asa ca se angajeaza la o cafenea,loc in care nu ar vrea sa fie vazuta de colegi,totusi,este "descoperita" intr-o zi de un baiat cu care nu prea avea contact direct pana atunci, si asa incep cei doi sa se intalneasca si asa mai departe.E chiar fain. Nu am vazut seria Kilari completa, dar stiu ca e vorba despre o fata destul de timida, care vrea sa se lanseze in actorie, sau ceva de genu. Poti cauta pe google daca vrei ceva mai amanuntit.

| nimenisinimic21 a răspuns:

Ar trebui sa vizionezi ToraDora, sunt cateva lupte dar acest anime este romantic si sentimental si o sa-ti placa la nebunie! Ieri l-am terminat de vizionat, si crede-ma nu-ti pierzi timpul pentru acest Anime!