| OwlMyGod a întrebat:

Ma plictisesc, vreau sa ma uit la un serial sau la un anime, ce imi recomandati?
As vrea sa fie cu adolescenti happy
Inafara de animeul School Days si serialele Skyns UK si USA, American Horror Story si Dr House [ pe acestea le-am vazut] happy
Cel care imi place cel mai mult, dar fundita. BTW, descreti-l putin happy

12 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
Pe mine m-a impresionat animeul Lovely Complex. Este povestea a 2 adolescenti: o fata de un 1, 73 si un baiat scund de 1, 52 laughing. Este foarte frumoasa povestea dintre acestia si, in ciuda diferentei de inaltime se indragostesc unul de altul si. vei vedea ce se va intampla. Oricum, e palpitant si finalul e fericit big grin. Vizionare placuta!

| OwlMyGod explică (pentru Konata):

Oh, dahappy si pe acesta l-am vazut, foarte frumos animeul.
Mi se potriveste. Mi s-a intamplat o data sa ma indragosesc de un baiat care era mai scund decat mine, cu vreo 10-15 cm happy a fost o relatie foarte funny happy si Lovely Complex m-a facut sa ma gandesc ca dragostea nu se masoara in kg sau cm happy
Multumesc ca ai incercat happy

| cosminaelena99 a răspuns:

Hmm..The Vampire Diares:The Vampire Diaries („Jurnalele Vampirilor") este un serial american de televiziune pentru adolescenți, creeat și dezvoltat de Kevin Williamson și Julie Plec, bazat pe romanele omonime ale scriitoarei L.J. Smith. Serialul urmărește viața Elenei Gilbert (Nina Dobrev), care se îndragostește de vampirul Stefan Salvatore (Paul Wesley). Curând fratele mai mare a lui Stefan, Damon (Ian Somerhalder), intervine in viața celor doi, îndragostindu-se de Elena.
Acțiunea are loc în Mystic Falls, (Virginia), un oraș fictiv, bântuit de forțe supranaturale. Acțiunea gravitează în jurul triunghiului amoros format de Elena, Stefan și Damon, toți având un trecut misterios. În plan paralel se desfășoară acțiunea ce vizează istoria orașului, în care este implicată Elena, ea fiind dopplegänger-ul lui Katherine, care vrea să se răzbune pe locuitorii orașului, dar și pe Elena, Stefan și Damon.
Pretty Little Liarstongueretty Little Liars" este ecranizarea cartilor scriitoarei Sara Shepard. Serialul urmareste aventurile a patru fete Spencer, Hanna, Aria si Emily a caror gasca se sparge dupa disparitia "sefei" lor, Alison. Un an mai tarziu, ele incep sa primeasca mesaje text de la cineva care foloseste semnatura "A", care ameninta sa le dea in vileag secretele, chiar si pe cele ascunse cu bagare de seama, pe care credeau ca le cunoaste doar Allison.
The Secret Circle:The "Secret Circle" series follows 16-year-old Cassie, who moves from California to live with her mom in New Salem and falls in love with a mysterious boy named Adam. But, when she enrolls in high school there, she realizes that he, she and all the other elite students at the school are witches! She befriends their leader, Diana, but soon discovers that Adam and Diana are dating, which leads to a whole bunch of complicated drama.

| OwlMyGod explică (pentru cosminaelena99):

La ce sezon s-a ajuns TVD?

| cosminaelena99 a răspuns (pentru OwlMyGod):

Sezonul 4 episodul 9 pe 18 ianuarie apare ep. 10, o luat vacanta de sarbatori happy

| OwlMyGod explică (pentru cosminaelena99):

Aha, Multumesc happy

| AndreeeexD a răspuns:

Buna, buna!
Doresti un anime? Eu iti recomand
Ao no Exorcist. Este un anime frumos care te emotioneaza. Zic eu.
Daca te intereseaza ai aici :
http://www.animekage.com/anime/ao-no-exorcist/
Ps. Daca vrei sa te uiti trebuie sa mergi personal pe stiul Peteava. De ieri nu au mai mers episoadele publicate pe Anime Kage. Nu se stiu dar asta este.
Dar daca te intereseaza ceva mai "aventuros" iti recomand Fairy Tail.
http://www.animekage.com/anime/fairy-tail/
Cam atat. Sper ca ti-am fost de folos.

| xPuffy a răspuns:

Incearca Pariu cu Viata incepe mi se pare pe 6 februarie al patrulea sezon pe protv

| OwlMyGod explică (pentru xPuffy):

Nu m-am uitat in viata mea la Pariu cu Viata, acum trebuie sa-l i-au de la capat laughing))

| RazerNaga a răspuns:

Cel mai tare este Death Note

| Atty93 a răspuns:

That 70's showwinking my all time favorite

| deeli a răspuns:

Teen wolf, este foarte frumos. Scott era un tânăr obişnuit până ce o muşcătură i-a schimbat fundamental viaţa. Acum se chinuie să înţeleagă cine e şi ce ar putea să devină. Este mai mult lup decât om? Să fie invers? A devenit el doar un prădător, sclav al puterii lunii? Poate controla aceste lucruri? Orice ar fi, însă, nu va fi uşor.
Scott încearcă să îşi controleze impusurile, dar se teme mai tot timpul că ele vor ajunge să îi controleze fiecare gest. o descriere pe scurt.