| Vladut123456 a întrebat:

Am o intrebare,vreau sa caut un film, stiu ca erau iubit si iubita si lucrau impotriva unui terorist sau ceva de genul, era o scena cu o actiune unde se impuscau intr-un tren iar dupa ce au scapat de toti, au facut sex cel putin asa imi aduc eu aminte.Si mai am unul care se bazeaza pe aceeasi poveste si imi amintesc ca la final dupa ce au omorat teroristul intr-un metrou au mers cu metroul pana a deraiat pe sosea iar atunci s-au sarutat, nu mai retin foarte mult fiind mic cand le-am vazut.

2 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Metrou la sfarsit, care deraiaza ea era imbracata cu o vesta cu o bomba, el o dezamorseaza, dar apoi accelereaza metroul pentru ca ea era legata cu, catuse si metroul nu mai avea frane
Speed (1994)
https://www.imdb.com/title/tt0111257/
ea: Sandra Bullock, el: Keanu Reeves
atunci m-am indragostit de Sandra Bullock ^^

| BloodyLips a răspuns:

Domnul si Doamna Smith. Seamana cu ce spui tu, iar daca nu-i fimul pe care-l cauti sunt sigura oricum ca si asta o sa-ti placă.