| andreea3000 a întrebat:

Bună TPU! Vreau să privesc un film/serial interesant, aveți ceva filme/seriale care v-au plăcut nespus de mult?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unde vrei sa vezi serialul? pe net, il descarci de undeva (nu dau nume) sau pe Netflix? trebuia sa ne precizezi unde ai posibilitatea sa-l vezi.
Cel mai comod ar fi Netflix
Mie mi-a placut serialul de mai jos desi nu l-am vazut pe Netflix
The O.C. (2003-2007) https://www.imdb.com/title/tt0362359/?ref_=fn_al_tt_1
nu le-am vazut dar s-ar putea sa fie pe stilul tau, sunt ca si the o.c. ca tema principala drame cu actiune si adolescenti:
Gilmore Girls https://www.imdb.com/title/tt0238784/?ref_=tt_sims_tt_i_8 se gaseste pe Netflix
One Tree Hill https://www.imdb.com/title/tt0368530/?ref_=tt_sims_tt_i_1
Game of Thrones

Seriale de pe Netflix ce au note mari, diferite stiluri de la drama, comedie, la accente SF :
Lucifer
Money Heist
Suits
How I Met Your Mother
Friends
Stranger Things
Lost
The Witcher
Supernatural
Two and a Half Men
Heroes
Gotham
Californication
Chuck
Desperate Housewives
Bates Motel
Da Vinci's Demons
Jericho
Sleepy Hollow
Nikita
Disenchantment
Hart of Dixie
Alias
12 Monkeys

Toate serialele de mai sus sunt pe Netflix si sunt terminate deci nu se mai fac continuari.

Filme care mi-e mi-au placut :
Gothika (2003)
Seeking a Friend for the End of the World (2012)
Safety Not Guaranteed (2012)
Cruel Intentions (1999)
12 Years A Slave (2013)
The Transporter (2002)
Full Metal Jacket (1987)
The Wolf of Wall Street (2013)
Eden Lake (2008)
Hitch (2005)
Accepted (2006)
50 First Dates (2004)
Hachi: A Dog's Tale (2009)
Bruce Almighty (2003)
Just Friends (2005)
I Am Legend (2007)
Joy Ride (2001)
Joker (2019)
The Ugly Truth (2009)
Indecent Proposal (1993)
Jumper (2008)

| aditimus a răspuns:

The big bang theory

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Serialul " Dexter" ( 9 sezoane, însă din păcate îl poți găsi doar pe Netflix )

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dexter_(TV_series)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dexter:_New_Blood

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

E misto Dexter, abia astept continuarea care va avea putine episoade din pacate, va fi o mini-serie poate 10 episoade poate mai multe dar va fi inglobat in un singur sezon gen, sa vad ce urmeaza dupa ce el era pe acea barca cu o alta identitate, atat imi mai aduc aminte dupa cate rele a facut.
Insa serialul acesta nu este pentru toata lumea, multa cruzime acolo happy

| blairelovesmusic a răspuns:

Adela. Are audientă foarte mare. Este la 20:30 joi pe Antena 1 si dureaza pana la 11 noaptea. Reluarea este sambata la 10:30 dimineata si tine pana la 13:00. Gasesti rezumatele episoadelor pe Youtube, pe canalul "Adela". Vizionare placuta!

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Am 3 seriale, care mi-au placut maxim, le gasesti pe Netflix si anume.
-La Casa De Papel
-Gambitul Damei
-Lupin
Filme care mi-au placut foarte mult am asa...
-The Invisible Guest
-The Butterfly Effect
-Hard Candy
-Awake
-The Silence of the Lambs
-Primal Fear
-The Number 23
-Anna
-Final Destination(2000)
-Dracula 2000
-American Psycho
-Drag Me To Hell
-Evil Dead
-Taken
-John Wick
-Fight Club
-Predestination
-Basic Instinct
-The Hidden Face
-Limitless
-Never Let Me Go
-Titanic
-Inception
-The Next Three Days
-Split
-IT 1 si 2
-Gone Girl
-Triangle
Cam atat imi aduc aminte, am vazut destul de multe, dupa cum se vede mie imi plac cele de genul thriller mai mult, sper sa iti placa si tie.
Vizionare Placuta!

| Aallexxuuttzzuu a răspuns:

Sunt multe filme si seriale frumoase, dar depinde si de om... la fiecare ii place altecava... aici gasesti filme destul de bune la o claritate foarte bune + ai si un top 40 filme IMDb care sunt puse pe site :)

https://www.filmeonlinehdfull.com