| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor! Caut un film cu extratereștrii vechi, l-am vizionat de foarte mult timp dar nu-mi aduc aminte cum se numește. îmi amintesc că extraterestrul se transforma in om și se îndrăgostește de o fată, îl caut de foarte mult timp

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai si de ce ai sters domnule/doamna intrebarea?
ti-am fi cerut mai multe detalii pentru a indica un raspuns...

draga mihai01, dosarele X era un serial si nu este cu un extraterestru tot serialul ci cu celebrii mulder si scully, dar stii asta caci majoritatea am vazut acest serial superb happy
in ceea ce priveste filmele X-files> cel din 1998 cat si cel din 2008 (I Want to Believe) aveau asa ceva in poveste un extraterestru care se transforma in om ca sa caute o fata? nu imi amintesc exact, dar nu cred!

cred ca filmul la care face referire cel/cea care a deschis topicul este o comedie ceva de genul, am vazut un astfel de film, nu imi aduc aminte insa titlul acum!
daca ne dadea mai multe detalii cred ca mi-l puteam aduce aminte

| Mihai0101 a răspuns (pentru Simpatic):

Simpatic ai dreptate era serial si nu tin minte sa se fi indragostit ceva extraterestru posibil in serile noi au fost si in 2016-2018 niste serii dar nu prea da detalii

| Simpatic a răspuns (pentru Mihai0101):

Usor off-topic facem dar nu e problema asta, pentru ca discutam tot pe teme legate de filme/seriale
X-files mi-a parut minunat, un fel de serial cult, deschizator de drumuri in domeniul acesta SF, inca imi aduc aminte posterul lui Fox Mulder cu "I Want to Believe" cel din biroul sau https://i.etsystatic.com/......3_5t7z.jpg
a fost un serial deosebit in opinia mea!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Picioarele Xlaughing

| Mihai0101 a răspuns:

"Dosarele X" de prin anul 2000mi de cand eram copil.Nu ati amintesti mai multe detalii actori?